Елітні комерційні метри в Греції дорожчають

Криві зростання цін на елітну нерухомість у Греції сьогодні становлять особливий інтерес і, в першу чергу, для тих, хто має намір зробити серйозні інвестиції в Грецію — як заради отримання ВНЖ з усіма пільгами і перевагами, що випливають, так і в рамках розширення свого бізнесу в середземноморській країні .

Ще минулого року багато потенційних інвесторів, які мають намір купити комерційне приміщення в Греції, помітили, що ціни на об'єкти нежитлового фонду, готові або придатні до використання у сфері сервісу, розваг, логістики, торгівлі зросли на 1,8%. І це тенденція: за підсумками року Банк Греції визнав, що номінальна вартість елітних (розташованих у прибережній смузі та в туристичних кварталах, модернізованих та відреставрованих «під ключ») зросла у 2021 році в середньому на 1,8% — порівняно зі зростанням на 1,2% у 2020 році.

Якщо розглянути конкретні регіони, то протягом минулого року спостерігався стрибок номінальних цін на офісні приміщення, що належать до елітних. Ціни піднялися на 4,5% в Афінах, на 0,4% у Салоніках. А ось у решті Греції на 1,2% знизилися.

Що говорить Центральний банк Греції про цінову динаміку?

Тим, хто планував купити офіс чи магазин в Греції у найближчому майбутньому, має сенс поспішати і ось чому.

У другій половині 2021 року номінальні ціни на елітні офіси зросли на 1,2% на національному рівні, порівняно з першою половиною 2021 року. І тут нагадаємо, що в другій половині 2020 року вартість комерційної нерухомості, що знаходиться в даному сегменті ринку, знижувалася, але незначно — лише на 0,1% щодо попереднього півріччя.

А що орендні ставки? Минулого року, згідно зі статистикою, орендна плата за офісні та логістичні приміщення, розважальні та торговельні майданчики зросла загалом по країні на 3,7% у номінальному вираженні. У регіональній локації показники варіюються таким чином: середньорічні темпи зростання орендної плати становили 2,3% в Афінах, 5,5% у Салоніках та 5% — у решті Греції.

У другій половині 2021 року орендна плата за офіси загалом у країні збільшилася на 0,4% порівняно з першою половиною. Відповідні темпи зміни становили 1,4% у другій половині 2020 року та 2,7% — у першій половині 2021 року.

Одна з причин зростання цін на елітну комерційну нерухомість – масштабне будівництво у провідних містах. Сьогодні забудовники переорієнтуються на зведення комерційних кварталів, які спочатку планувалися під оренду, у тому числі, комерційних приміщень, оснащених усіма інноваціями.

Джерело: дані Банку Греції

Підписка на розсилку