5 причин купити закордонну нерухомість у Греції

Закордонна нерухомість - вкладення, вигідне не тільки для збереження капіталу. Купівля будинку або квартири в Греції відкриває масу перспектив - від можливості в будь-який час приїжджати на відпочинок до отримання посвідки на проживання в Греції для всієї родини та приємних гаманців податкових пільг. У статті ми зібрали п'ять вагомих аргументів на користь того, щоб купити закордонну нерухомість у Греції, розглянемо ваші потенційні вигоди в деталях.

Доступні ціни на нерухомість

Купити нерухомість у Греції можна навіть за порівняно невеликого бюджету. За даними популярного в Європі британського сервісу порівняння цін Compare the Market, грецькі квадратні метри одні з найдоступніших по відношенню до середнього доходу в межах Європейського Союзу — дешевші лише в Латвії. Більш того, у світовому рейтингу доступності Греція знаходиться на 8 місці за цінами на будинки та квартири.

Податкові пільги для стартаперів та іноземців, що працюють віддалено.

Представники цифрових професій та стартапери можуть оформити для легалізації перебування візу «цифрового кочівника». Умови податкового резидентства є дуже лояльними та доступними всім, включаючи громадян держав, які не є членами Європейського Союзу.

Крім можливості жити і працювати з орендованого або власного будинку в Греції «цифрові кочівники» також мають привілей у вигляді податкової пільги — перші сім років перебування в країні податком обкладатиметься лише половина іноземного доходу. Розмір доходу для отримання візи digital nomad має бути не менше ніж 3500 євро на місяць. 

Фіксований податок для іноземних пенсіонерів

На Балканах є всі умови для комфортного проживання не лише «цифрових кочівників», а й пенсіонерів. Тому кожен, хто хоче вийшовши на пенсію змінити загазований мегаполіс на затишок середземноморських містечок, може купити будинок у Греції та отримати податкову пільгу.

Іноземні пенсіонери, громадяни країн-учасниць угоди про співробітництво у сфері податкового адміністрування або іншого документа про уникнення подвійного оподаткування з Грецією можуть стати податковими резидентами країни та сплачувати всього 7% податку на всі види доходу в країні громадянства. Це суттєва економія, адже для громадян прибутковий податок у Греції сягає 44% — залежно від джерел доходу.

Привілеї для учасників інвестиційної програми «Золота віза»

Програма отримання посвідки на проживання в Греції для інвесторів «Золота віза» передбачає досить скромний за мірками ЄС мінімальний розмір інвестицій у нерухомість у країні — 250 тисяч євро. Простими словами, можна купити квартиру в Греції або будинок на цю суму та отримати право на дійсний протягом 5 років посвідку на проживання для інвестора та членів його родини. Для порівняння, у Португалії за той самий набір привілеїв доведеться заплатити не менше ніж 500 тисяч євро.

Власник "Золотої візи" в Греції не має жодних обмежень на порядок в'їзду та виїзду з країни. Також інвестори відкривають собі всю шенгенську зону і можуть за бажання після семи років перебування в Греції подавати прохання на видачу громадянства.

Комфортний середземноморський клімат

Доступні ціни на нерухомість та привілеї, які Греція надає «цифровим кочівникам», пенсіонерам та інвесторам, безумовно важливі, але також не варто забувати про головну цінність країни — її вдале географічне розташування, найдавнішу історію та доброзичливу культуру. Ті, хто хоч раз бував у Греції, знають про те, як привітно тут зустрічають гостей, наскільки щасливими виглядають місцеві жителі і як неспішно живуть — без суєти та поспіху урбанізованих мегаполісів.

У будь-якому куточку Греції можна насолоджуватися сонцем понад 2700 годин на рік, що в середньому у півтора-два рази більше, ніж у більшості європейських країн. Національна кухня багата на фрукти, овочі та корисні морепродукти, що потрапляють на столи греків у свіжому вигляді. За всіма параметрами Греція — країна для життя: зручна, в міру урбанізована, багата на можливості і відкриває перспективи для охочих переїхати або просто купити нерухомість з метою інвестування та збереження капіталу.

Підписка на розсилку