Ковід-паспорти ЄС діятимуть до кінця червня 2023 року

Європейські цифрові ковід-сертифікати будуть дійсними до кінця червня 2023 року. Таке рішення було ухвалено в рамках чергового засідання Ради ЄС 28 червня 2022 року для того, щоб запобігти зриву і так не простого для країн Шенгенської зони сезону відпусток. У сертифікаті єдиного зразка містяться дані про вакцинацію, а також про перенесене захворювання - у перехворілих - і негативний результат виконаного після одужання тесту.

Європейські сертифікати вакцинації від коронавірусу почали видавати з початку кампанії з вакцинації. Завдяки введенню обов'язкової для громадян ЄС електронної довідки з даними про наявність антитіл до нового коронавірусу вдалося відновити поїздки всередині Шенгенської зони без ризику розповсюдження вірусу. На червень 2022 року сертифікати отримали майже 2 мільярди людей, яким тепер не потрібно при перетині кордону з країнами, що підтримали ініціативу, проходити обов'язковий карантин.

Багато, не тільки європейських країн, скасовують вжиті в період пандемії карантинні заходи та обмеження на в'їзд, але не виключають їхнього можливого повернення. За даними Our World in Data 4,84 млрд. пройшли повну вакцинацію від COVID-19. Проте по всьому світу досі фіксують періодичні сплески заражень, а також виявляються нові мутації вірусу з різним ступенем стійкості до існуючих вакцин. Тому ризик повторного локдауну, хоч і можливо, не настільки масштабного, все ще існує.

Ковід-сертифікат в Європейському Союзі отримують усі жителі, які пройшли повну вакцинацію препаратами з тих, що отримали схвалення. На червень 2022 року в Греції перелік схвалених вакцин включає 5 найменувань:

  • Pfizer/BioNTech;
  • Moderna;
  • Johnson&Johnson;
  • Novavax;
  • Oxford/AstraZeneca.

Кампанія з вакцинації в Греції офіційно розпочалася 28 грудня 2020 року. Статистка вакцинації від коронавірусу на 27.06.2021 демонструє такі дані: у країні повністю прищепилися двома дозами препаратів 7,6 млн осіб, що дорівнює майже 74% населення. На Кіпрі повний курс вакцинації пройшли 52% жителів, що також говорить про високий рівень безпеки для іноземців, які прибувають до країни. І в Греції, і на Кіпрі, так само як і в інших страх ЄС усі, хто має дійсний сертифікат вакцинації від коронавірусу, не підпадають ні під які обмеження, у тому числі звільняються від карантину після прибуття.

Підписка на розсилку