Іноземці знову почали активно вкладати в нерухомість у Греції: обсяг інвестицій повернувся до показників 2019 р.

За перший квартал 2022 року іноземні інвестори вклали в нерухомість Греції рекордні €374 млн. Згідно з даними Банку Греції, практично такі ж обсяги інвестицій приймала Еллада три роки тому в 2019 — до пандемії та викликаної їй кризи ключовою для країни туристичної галузі.

Іноземні інвестиції в нерухомість Греції — один із способів отримати дозвіл на проживання, а разом з ним можливість проживати і безперешкодно подорожувати країнами Європейського Союзу протягом кількох років. Крім того, іноземці, які зробили інвестиції в Грецію в межах певної законодавством суми і отримали посвідку на проживання згодом можуть подавати документи на громадянство, що також дуже привабливо для тих, хто бажає перебратися в країну з комфортним середземноморським кліматом і помірними податками за непоганого рівня життя. За даними статистики за 2020-2021 роки, інтерес інвесторів до будинків і квартир на Балканах кілька вщух, але в 2022 - після зняття ковидних обмежень - знову піднявся до рівня 2019 року.

У перші три місяці 2022 року іноземці придбали нерухомості в Греції на 374 млн євро, що набагато більше торішніх 214 млн євро. При цьому навіть 2021 рік, який вважався не найуспішнішим для грецької економіки в плані надходжень від іноземних інвесторів, приніс 1,17 млрд євро прибутку від нерухомості, що майже на 35% більше, ніж надійшло до скарбниці за весь 2020 рік.

Зростання суми інвестицій у нерухомість Греції явно говорить про повернення іноземних покупців на внутрішній ринок Еллади. Показник, оприлюднений Банком Греції за 1 квартал 2022 року всього на 18,7 млн ​​євро менше, ніж за аналогічний період 2019 року — до пандемії та локдауну. Відповідно зростання інвестицій вказує на позитивну динаміку розвитку економіки країни в цілому — відновлюється туристичний сектор, будуються нові та зміцнюються існуючі зовнішньоекономічні зв'язки локального бізнесу.

Підписка на розсилку