Кіпру затвердили програму розбудови економіки з бюджетом 1,8 млрд євро

Європейський Союз затвердив для Кіпру стратегію соціальної згуртованості на 2021–2027 роки. Мета запланованих у рамках стратегії заходів у тому, щоб зміцнити та підвищити конкурентоспроможність економіки. За словами кіпрського президента, затвердження стратегії – це символічний момент для країни. Реалізація стратегії дозволить збільшити ВВП на 6%, а також працевлаштувати кілька тисяч людей.

Кіпр — перший у ЄС, чию політику соціальної згуртованості ухвалили та схвалили у вищому керівництві ЄС. Усього на реалізацію запланованих у рамках програми заходів витратять 1,8 млрд. Значну частину суми, а саме 840 млн, буде взято з державного бюджету. Виділені гроші підуть на розвиток цифрових та зелених технологій. Усього буде реалізовано понад сто проектів за п'ятьма визначеними планами напрямками.

 

На організацію швидкого та ефективного переходу до цифрових технологій відразу в багатьох галузях економіки країни виділено 312 млн. 783 млн. з бюджету на реалізацію стратегії підуть на побудову та розвиток економіки замкнутого циклу. На тлі ситуації, що склалася, вкрай важливо розвивати і впроваджувати використання енергії з відновлюваних джерел. Крім того, не менш важливим напрямком є ​​розвиток міського середовища, перетворення його таким чином, щоб городянам жилося максимально комфортно. Третя сфера інвестицій – автомобільна інфраструктура. Саме в рамках цього напряму вже почалося будівництво нової об'їзної дороги Нікосії.

Інновації в соціальній політиці отримають 424 млн. інвестицій. На ці гроші запустять цілу серію освітніх проектів, учасники яких згодом зможуть знайти роботу або відкрити власну справу. У планах працювати не лише з дорослими, а й з дітьми, особливо з маленькими мігрантами та біженцями. Соціальна адаптація підростаючого покоління є вкрай корисною для майбутнього Кіпру.

Реформування структури місцевого самоврядування буде проведено з бюджетом у 182 млн. Проекти, що змінюють міське середовище на краще, а саме відкриття нових центрів, майданчиків для активного відпочинку, культурних майданчиків отримають фінансування не лише з бюджету програми, а й від приватних інвесторів. Загалом за попередніми оцінками приватні інвестиції у програму соціальної згуртованості становитимуть понад 1 млрд. При тому, що офіційно про старт програми оголосили нещодавно, окремі ініціативи вже запущені та приносять перші плоди у вигляді залучення приватних інвестицій та відкриття робочих місць.

Підписка на розсилку