На Кіпрі дорожчають квадратні метри офісних приміщень

Вкласти в нерухомість Кіпру - відмінний вибір для тих, хто хоче не просто зберегти, а й примножити накопичені гроші без ризику їх втратити. Справа в тому, що острівна держава кілька років поспіль демонструє активне зростання економіки, а це означає, що інвестиції інвесторів стабільно примножуються. Яскравим доказом цього є зростання цін на комерційні приміщення, як на продаж, так і на оренду. За даними Danos Estates, на сплеск попиту серед іншого вплинула зростаюча хвиля релокацій міжнародних компаній.

Публічна статистика продажів нерухомості в Лімасолі за 2022 рік відображає кон'юнктуру ринку, що змінилася в першому кварталі року. Саме комерційна нерухомість у Лімасолі, за даними порталу In Business News, є безумовним лідером з попиту серед закордонних інвесторів та міжнародних компаній, а також місцеві офісні квадратні метри найдорожчі — в 3–4 рази дорожчі, ніж у районі міста-порту Фамагусти, розташований на сході Кіпру.

Купити нерухомість на Кіпрі, а саме – офіс у Лімасолі – обійдеться досить дорого. Максимальна ставка за квадрат — 12 416, що досить дорого не лише за мірками країни, а й у масштабах усієї Європи. При цьому як завжди на Кіпрі завжди є альтернативний бюджетніший варіант, у Фамагусті квадратний метр офісу можна знайти за 1300 євро — явно дешевше за левову частку комерційно успішних районів Києва. Власне і в самому Лімасолі, що прославився рекордно високою ціною на квадрат офісної площі, середня ціна вдвічі нижча за максимальну — близько 5000 євро за кв. м.

На ринку оренди комерційних офісних площ розподіл цін практично такий самий, як і у випадку з продажем. Найдорожче економічно та кліматично привабливий Лімасол — до 40 євро за квадратний метр. Офіси в Ларнаку та Пафосі коштуватимуть 7–10 євро за кв. м орендованої площі. Найбільш доступна Фамагуста - офіси тут можна орендувати за ціною 6 євро за кв. м на місяць.

Аналітики пояснюють ситуацію на ринку комерційної нерухомості Кіпру тим, що країна вкрай приваблива для бізнесу як хаб завдяки податковому законодавству та масі можливостей для іноземних інвесторів. Крім того, після пандемії на Кіпрі стався справжній будівельний бум і по всій території почалися будівництва, у тому числі й прогресивних сучасних офісних будівель, а також елементів інфраструктури.

Підписка на розсилку