Правила пільгового ПДВ на нерухомість на Кіпрі зміняться

Директива Європейського Союзу про максимальний метраж квартир (нове будівництво), що оподатковуються зниженою — 5% — ставкою ПДВ не відповідає внутрішньому кіпрському законодавству. На сьогодні 5% ПДВ на Кіпрі сплачують власники будинків площею до 200 кв. Відповідно до директиви ЄС, держави-члени зобов'язані ввести законодавство про ставку 5% ПДВ на будинки площею до 140 квадратних метрів.

Депутати Кіпру активно обговорюють можливості запровадження директиви ЄС у податкове законодавство країни. Але просто прийняти правило «як є» не вийде, ризики завдати удару по галузі нерухомості нерухомості країни, яка й без того перебуває в не найстабільнішому становищі, занадто високі. Навіть багатомільйонні штрафи у разі ігнорування вимог Європейського Союзу не такі небезпечні, як підвищення ставки ПДВ для тисяч власників житла площею від 141 до 200 кв.м.

На початок липня Міністерство фінансів країни розробило один із варіантів законопроекту, здатного дещо збільшити ліміти ЄС і тим самим захистити нерухомість Кіпру від різкого подорожчання справжніх та майбутніх власників. Для затвердження законопроект має пройти узгодження у парламенті країни.

 

Новий законопроект передбачає пільговий період – до листопада поточного року. Після закінчення пільгового періоду планується застосовувати такі ставки ПДВ на новобудови:

  • Для будинків 170-220 кв. м - 19% за кожен квадратний метр понад ліміт;
  • Для будинків понад 220 кв. м - 19% за кожен кв. м всього проекту;
  • Для квартир до 110 кв. м - 5% тільки за площу до 90 кв.м.

Важливий момент у питанні застосування зниженої ставки ПДВ для невеликих будинків та квартир – ціна нерухомості. На Кіпрі пільгова ставка може застосовуватися тільки до будинків дешевше за €350 тисяч і квартир вартістю до €200 тисяч.

Підписка на розсилку