Обсяг продажів нерухомості на Кіпрі б'є рекорди

У липні 2022 року дані статистики продажів нерухомості на Кіпрі здивували навіть найоптимістичніших аналітиків та інвесторів — зростання продажів у річному обчисленні досягло показника в 41%. Найімовірніше такий сплеск інтересу викликаний подорожчанням будівельних матеріалів, які готуються на законодавчому рівні підняттям ПДВ на житло в новобудовах, припливом покупців з-за кордону у зв'язку зі зняттям коронавірусних обмежень.

У цифрах: Земельний департамент Кіпру в липні 2022 року звітував про реєстрацію 1 218 угод з об'єктів нерухомості. Роком раніше — у липні 2021 — кількість об'єктів нерухомості, що змінили господаря, була на 41% меншою. Крім того, показник липня 2022 року офіційно визнаний максимумом останніх 14 років.

Найбільше операцій з нерухомістю проведено в Лімасолі. Також у топ лідерів із продажу житла та комерційних приміщень потрапили Пафос, Нікосія та Ларнака. А ось Фамагуста поки що відстає, це єдиний регіон, де останнім часом не фіксують значного зростання показників.

Нерухомість Кіпру купують не лише кіпріоти. У липні 2022 року операції з нерухомості з іноземцями проводили частіше, ніж роком раніше — сумарно продаж громадян інших країн зріс на 64% у річному обчисленні. Щодо внутрішнього ринку, громадяни також стали частіше вкладати у нерухомі об'єкти, за рахунок чого у червні обсяг внутрішніх продажів зріс на 21% порівняно з червнем 2021 року. Що цікаво, іноземці віддають перевагу Лімассолу і Пафосу, а ось на внутрішньому ринку нерухомість Пафосу не така популярна.

Все частіше купити нерухомість на Кіпрі прагнуть жителі третіх країн, які не входять до складу Європейського Союзу. І якщо продажі громадянам ЄС у порівнянні з липнем 2022 року зросли у 2022 році на 31%, то жителі третіх країн за липень 2022 року оформили на 103% більше угод, ніж роком раніше.

Кіпр — країна з високим ступенем інвестиційної привабливості, зокрема завдяки лояльному законодавству та економічній стабільності. Уряд впроваджує безліч ініціатив, спрямованих на залучення зовнішніх інвесторів, а ще зростає попит на релокацію та викликаний ним сплеск інтересу до купівлі кіпрської нерухомості. Цілком можливо, що завдяки ініціативі уряду Кіпру зі спрощення релокації з РФ та України, незабаром рекорд по максимуму буде побитий за рахунок розвитку продажу нерухомості іноземним компаніям та їхнім співробітникам.

Підписка на розсилку