Греція у серпні досягла показників 2019 року за кількістю прийнятих туристів

У серпні 2022 року туризм Греції залучив практично стільки ж людей, скільки у допандемійному 2019 році. Відсутність росіян курортники майже не відчули, а деякі готелі без них виявилися заброньованими до кінця сезону вже перші дні після його відкриття. Представник парламенту Греції Василіс Кікіліас у своєму недавньому інтерв'ю зазначив, що у серпні на місцевих курортах відбувається справжній бум — щотижня серпня на відпочинок до Греції приїжджає мільйон і більше гостей з усього світу. З одного боку за рахунок популярності курортів Еллади, що стабільно зростає, зростає її інвестиційна привабливість, з іншого — країна може зіткнутися з таким негативним явищем як овертуризм, що явно не піде їй на користь.

Овертуризм - термін, що описує негативні наслідки великого потоку туристів у певну країну, місто чи окрему локацію. Занадто великий потік бажаючих на власні очі побачити щось дуже популярне часто призводить до погіршення якості життя місцевих жителів, екологічної та культурної деградації.

 

За даними міністерства туризму Греції, рекорди 2019 року з прийому туристів країні вдалося побити вже у липні. Найчастіше приїжджають віддають перевагу курортам Ханьї (Кріт) та Родосу. Причому основну масу відпочиваючих становлять громадяни Великобританії та Німеччини. Полюбили Елладу та мешканці Прибалтики.

У 2022 році туристичний сезон у Греції розпочався раніше, ніж звичайно. Уряд країни також планує цього року приймати туристів пізніше, ніж звичайно. Наприклад, з літа розпочала масштабна рекламна кампанія з просування зимового відпочинку в Греції, орієнтована на європейських пенсіонерів. Основним конкурентом Еллади за увагу пенсіонерів з ЄС, які люблять зимувати в теплі, є Туреччина, при цьому остання часто дорожча. Особливо гостро це помічають охочі купити нерухомість у Греції — тут житло доступніше, а оподаткування лояльніше за турецьку, що викликане прагненням влади підняти інвестиційну привабливість держави.

Підписка на розсилку