З 31 серпня на Кіпрі скасовано обов'язкове носіння захисних масок

Незважаючи на неоднозначну статистику щодо зараження новими мутаціями COVID-19 у світі, з 31.08.2022 року рішенням уряду Республіки Кіпр було скасовано обов'язкове носіння масок в окремих місцях та скасовано низку інших, введених раніше обмежень. Рішення уряду набуло чинності з моменту підписання документа і діє по всій території держави, при цьому воно не позбавляє необхідності надягати маску в зонах підвищеного епідеміологічного ризику — у лікарнях, аптеках, будинках для людей похилого віку, медичних центрах тощо. Приводом для зміни правил стало значне зниження числа хворих на республіці.

Як змінилися правила носіння масок з 31.08.2022

У розважальні центри та на стадіони тепер можна ходити без масок. До того ж, місткість місць скупчення людей, таких як спортивні, торгові, розважальні майданчики, церкви, храми та інші місця відправлення культу, за рішенням уряду збільшується до 100%. Нагадаємо, що у період стабільно високих показників захворюваності стовідсоткова заповнюваність не допускалася.

З початку осені на Кіпрі дозволяється не одягати захисні маски в магазинах, школах, концертних залах та більшості інших громадських приміщень. При цьому так само без маски не можна сідати в громадський транспорт. Також захист органів дихання потрібен відвідувачам та співробітникам медичних закладів, будинків для людей похилого віку, діагностичних центрів, аптек, інших зон підвищеного ризику.

У школах та вищих навчальних закладах також можна перебувати без масок. На честь цього перед початком навчального року уряд країни ухвалив рішення надати учням набір для проведення тесту на коронавірус у домашніх умовах. Зробити такий тест чи пройти процедуру експрес-тестування перед поверненням за парту потрібно всім учням, а також працівникам навчальних закладів усіх рівнів акредитації. Для контролю за виконанням цього розпорядження у всіх регіонах Кіпру у вересні пройдуть контрольні перевірки результатів тестів.

Людям, які стосуються вразливої ​​групи населення, бажано не відмовлятися від носіння масок навіть там, де це не обов'язково. Так, носити маску краще людям похилого віку, а також тим, у кого є проблеми з імунітетом, що виникли внаслідок перенесеної коронавірусної інфекції. Щодо самотесту, уряд країни рекомендує всім без винятку мешканцям, незалежно від історії вакцинації, кожні 7 днів виконувати тестування на наявність антитіл до коронавірусу.

Підписка на розсилку