ПДВ на новобудови в Греції не нараховуватимуть до кінця 2024 року

Економіка Греції, незважаючи на недавню пандемію, останніми роками помітно стабілізувалася. Уряду країни вдалося вивести країну із кризи за рахунок грамотної внутрішньої політики, розвитку туристичного сектора, а також регулювання податків на нерухомість у Греції. Так, ще 2019 року рішенням керівництва республіки призупинили стягнення ПДВ до 2023 року при купівлі первинної нерухомості з виданим дозволом на будівництво після 1 січня 2006 року. Нещодавно у своєму виступі у рамках Салонікської міжнародної виставки Кіріакос Міцотакіс заявив про продовження податкового послаблення ще на рік – до кінця 2024 року.

Чим зумовлено та що дає інвесторам податкова пільга на новобудови

У 2019 році, коли вперше прозвучала заява про зупинення стягування ПДВ на новобудови, прем'єр-міністр країни говорив про важливість кроку для розвитку будівельної активності та продажу нерухомості як громадянам, так і іноземцям. На 2019 рік ринок грецької нерухомості демонстрував зростання на 7,7%. Багато в чому за рахунок податкової пільги зростання продовжилося, хоч і не без вагань на тлі світової економічної ситуації в роки пандемії та на тлі подій 2022 року.

Інвесторам пільга дає колосальну економію на витратах на оформлення нерухомості у Греції. Так, покупець, незалежно від країни податкового резидентства, при купівлі нерухомості в Грецькій Республіці зобов'язаний сплатити податок у розмірі 3,09% — на квадратні метри, дозвіл на будівництво яких видали до 1 січня 2006 року (або будь-який об'єкт вторинного ринку); або 24% (ПДВ) — якщо дозвіл на будівництво було видано після 1 січня 2006 року. У рамках тимчасового послаблення 24% ПДВ сплачувати не доведеться до кінця 2024 року, що суттєво знизить податковий тягар для покупців об'єктів нерухомості. Таким чином, при купівлі будь-якого об'єкта нерухомості покупець має сплатити лише податок у розмірі 3,09%.

Виходить, що після ухвалення закону та продовження його дії на рік від спочатку запланованого періоду купити нову нерухомість у Греції стало дешевшим. Це не єдина податкова пільга, країна активно розвивається у плані інвестиційних перспектив і тому уряд постійно продумує нові шляхи залучення грошей у будівельний та туристичний сектори внутрішньої економіки. На 2022 рік діє кілька програм, що дозволяють покупцям житла та комерційних квадратних метрів у Греції отримати посвідку на проживання та низку інших переваг.

Підписка на розсилку