«Золота віза» в Греції скоро стане вдвічі дорожчою

Оформити ВНЖ у Греції через інвестиції в нерухомість скоро стане дорожчим. Влада Грецької Республіки офіційно озвучує плани вдвічі збільшити мінімальний розмір інвестицій у нерухомість для отримання «золотої візи». Зараз оформити посвідку на проживання можуть інвестори, які придбали житло або комерційну нерухомість в Елладі на суму не менше 250 тисяч євро, але незабаром мінімум може зрости до 500 тисяч. Про це у своїй промові в рамках нещодавньої Салонікської міжнародної виставки згадав Кіріакос Міцотакіс.

У виступі за економічною програмою уряду Греції Міцотакіс зазначив, що збільшення вартості «золотої візи» до 500 тисяч євро дозволить у найближчому майбутньому помітно збільшити обсяг доступної нерухомості для громадян країни, при цьому без шкоди для економіки, що росте. Команда чинного прем'єр-міністра не вперше акцентує увагу на заходах щодо підтримки найбільш уразливих верств населення. На сьогодні проблема доступності житла для простих жителів Греції реально існує, і якщо не зайнятися її вирішенням, то це призведе до набагато серйозніших проблем для внутрішньої економіки, ніж втрата поряд іноземців можливості отримати ВНЖ через інвестиції в житло чи офіси Еллади.

Подорожчання "золотої візи" — не єдина ініціатива уряду, спрямована на підвищення доступності житла для громадян. Зміни ходять у пакет із 21 нововведення, який вводитиметься поетапно і перший розпочнеться ще до кінця 2022 року. Коли саме золота віза Греції подорожчає — поки що ніхто не береться говорити. Але в будь-якому випадку, зміни не за горами, і охочим забезпечити своє майбутнє та майбутнє своєї сім'ї через оформлення ВНЖ за інвестиції в Греції варто поквапитися та оформити покупку нерухомості за «старою ціною».

У другому кварталі 2022 року ціна на квадратний метр житла та комерційної нерухомості у Греції зросла більш ніж на 8%. У оновленому світовому рейтингу країн щодо номінального зростання цін на житло, складеному експертами консалтингової компанії Knight Frank, Греція посіла 29 місце.

Греція має шикарні перспективи, в тому ж вона входить до ЄС і отримає дозвіл на проживання для всієї родини в Європі — це означає зробити більш доступною хорошу освіту для дітей та онуків, якісне житло, можливості для подорожей. Поселення в Греції, що отримується в рамках програми «золотої візи» дає іноземцю:

  • Їздити у межах Шенгенської зони без отримання віз;
  • Обслуговуватись у медичних центрах та клініках країн Європейського Союзу;
  • Володіти рахунком у грецькому банку;
  • Перевезти до країни з перерахованими привілеями чоловіка, батьків та дітей (до 21 року).

До того ж, інвестор може заробляти на здачу нерухомості в оренду та економити на податках у рамках програм податкових пільг для іноземних інвесторів. Зрозуміло, також у купленому житлі можна проживати самостійно або з сім'єю, а також відкривати бізнес за наявності документів, що дозволяють.

Підписка на розсилку