Зареєстровано майже 8 тисяч заявок для релокації на Кіпр

Нікос Нуріс, міністр внутрішніх справ Кіпру, в рамках свого виступу на восьмій за рахунком конференції Best Legal у Лімассолі поділився результатами впровадження принципово нової для держави стратегії залучення бізнесу. Так, за словами міністра, завдяки впровадженню нових правил для підприємців і компаній, що релокуються, все більше представників міжнародного бізнесу планують або вже займаються перенесенням штаб-квартир на острів.

Оновлений порядок оперативного запуску бізнесу залучає іноземні компанії

2020 року на Кіпрі вперше впровадили так званий механізм оперативного запуску бізнесу. Вже в 2021 році в рамках побудованої навколо згаданого механізму програми отримання ВНЖ для іноземців, які приїхали працювати або займатися підприємницькою діяльністю на острові, прийняли та опрацювали 5475 заявок. У серпні 2022 року за цією ж програмою заявки на отримання посвідки на Кіпрі подали вже на 7883 співробітники міжнародних компаній — і це ще не кінець року.

2022 року програма дещо змінилася. Наразі прийомом та обробкою заявок займається спеціально організований для цього департамент, сформований на базі Міністерства енергетики, торгівлі та промисловості Кіпру. Окремий департамент довелося створювати через зростання потоку вхідних заяв.

Разом із впровадженням нових правил у порядку релокації країна також дещо переглянула міграційну політику для представників міжнародного бізнесу. За рахунок перегляду безпосередньо переміщення на Кіпр співробітників, які перебувають і є громадянами країн, які не входять до Європейського Союзу, стане легшим. Крім того, з'явиться можливість працевлаштування родичів переміщених співробітників. Лише за 2021 рік представники відповідних міністерств та відомств отримали понад 4 тисячі заяв на РВП від родичів, які вже мають дозвіл на тимчасове проживання людей, які працюють на Кіпрі. На серпень 2022 року таких заяв подали понад 4,5 тисячі.

За новими правилами, що діють до 2026 року, зареєстровані на Кіпрі міжнародні компанії отримують право наймати будь-яку кількість кваліфікованих співробітників з-поміж громадян країн, що не входять до ЄС. Отримувати якісь додаткові дозволи для цього не потрібно, тільки реєстрацію в департаменті, що займається цими питаннями.

Підписка на розсилку