Нерухомість у Піреї дорожчає завдяки розвитку інфраструктури

Ціни на нерухомість у Греції зростають пропорційно до того, як розвивається країна — її інфраструктура та економіка. Саме завдяки інфраструктурі, а саме — відкриттю нової гілки метро в портовому районі великих Афін, бажаючим купити квартиру в Піреї варто поквапитися — квадратні метри на північно-східному узбережжі затоки Саронікос Егейського моря дорожчатимуть. Крім того, покращення транспортного сполучення підвищує інвестиційну привабливість Пірея: і без того найбільше торгове та промислове місто країни продовжить зростати. Деякі великі девелопери вже знаходяться на завершальній стадії отримання ліцензії на масштабну забудову району, де недавно відкрили нові станції метро 3 лінії.

Два роки тому Пірей зміцнив свій зв'язок із столицею — між містами поїхали регулярні трамваї та ISAP. Тоді аналітики вперше заговорили про те, що ціни на квартири тут незабаром відчутно піднімуться. Зараз, коли окрім наземного транспорту в портовому центрі з'явилися відразу три станції метро, ​​придбати житло в Піреї стало набагато дешевше, ніж купити квартиру в Афінах. На початку другого півріччя поточного року середній цінник квадратного метра квартири в центрі становив близько 1630 євро, що на 12% більше, ніж у той же період роком раніше.

У Пірея величезні перспективи в плані розвитку, — вважає влада країни та численні інвестори. Справа в тому, що житловий фонд у районах нових станцій метрополітену, як і доступні для комерційного використання будівлі, далеко не найновіші. Подібна нерухомість в Афінах переважно оновлена, тоді як у портовій частині столичного округу не все так райдужно. Проте вже зараз ситуація змінюється: занедбані та порожні нерухомі об'єкти зносять або реконструюють, тим самим відкриваючи двері для нових можливостей комерціалізації та заселення перспективних площ.

 

Джерело: SPITOGATOS

У різних районах Пірея ціни зростають нерівномірно. Наприклад, у Палеа Кокінія та Камінії за два роки цінник зріс на 41%, а в Агіа-Соції та Тамбурії — лише на 14,3%. За останні два роки ціни продажу нерухомості у дев'яти районах Пірея зросли на 17%. Значний вплив на сплеск попиту, а разом з ним і на зростання інтересу інвесторів та забудовників, не бракує сучасної забудови у більшості районів міста. У цей район зі своїми проектами планують зайти девелопери, для яких перспективність району більш ніж очевидна.

Цілком можливо, що багато проектів, що стартували цього року, могли бути на стадії завершення, якби не втрутилася пандемія. У період пандемії інвестиції в Афіни та Пірей, як і загалом по країні, помітно просіли, особливо зовнішні та приватні, хоча проекти з розвитку столичного округу практично не зупинялися — нові станції метро, ​​дороги та муніципальні будинки тому доказ. Нині ж потік грошей у столицю не лише відновився, а й у деяких секторах став відчутно вищим, ніж до пандемії. Тому ті, хто прагне довгострокової вигоди вкластися в нерухомість, все частіше розглядають саме об'єкти у великих Афінах та їх портовій частині. Причому цей район однаково рентабельний і для тих, хто планує переїзд, і для тих, хто бажає купити квартиру з метою її здачі в оренду. Ось буквально кілька прикладів того, які квартири доступні для покупки в районі Пірей:

 

Квартира 50 м² - 148 000 €

 

 

Дворівнева квартира 141 м² - 355 000 €

 

 

Квартира 100 м² в Афінах - 290 000 €

Підписка на розсилку