Реєстр об'єктів короткострокової оренди на Кіпрі

2020 року на Кіпрі запустили великий цикл реформ туристичної галузі, серед нововведень того періоду — запуск єдиного реєстру об'єктів короткострокової оренди. Спочатку очікувалося, що власники житла, що здається на короткий термін, охоче самостійно реєструватимуть власність у реєстрі, але насправді на жовтень 2022 до нього внесено всього близько 2 тисяч одиниць, тоді як за даними Міністерства туризму має бути в 11 разів більше.

У 2020 році вийшов закон про те, що кожен об'єкт нерухомості, який здається власником на короткий термін безпосередньо або за допомогою сервісів, повинен бути внесений до Реєстру. Куратором Реєстру визнали Міністерство туризму, а власників зобов'язали до лютого 2022 року потурбуватися отриманням ліцензії та додаванням об'єктом до Реєстру, але терміни довелося зрушити, адже через відсутність штрафних санкцій далеко не всі поспішили купувати ліцензію, що стоїть 222 євро. На листопад 2022 року в Реєстрі перебували лише близько 2 тисяч об'єктів, що набагато менше від їх реальної кількості. Згідно з інформацією, отриманою від платформ короткострокової оренди, на AirBnB та HomeAway у 2019 році було доступно 23 тисячі об'єктів.

Влада Кіпру дала власникам нерухомості відстрочку — до лютого 2023 року. До 7.02.2023 року кожен об'єкт, що здається в короткострокову оренду за допомогою популярних сервісів AirBnB, booking.com, HomeAway, повинен бути внесений до реєстру та забезпечений ліцензією. Інакше власника буде оштрафовано на суму до 5 тисяч євро та/або отримає реальний тюремний термін.

Термін дії ліцензії – 3 роки. За ліцензію на одну віллу, будинок, квартиру потрібно заплатити фіксовану суму - 222 євро. Це невелика сума порівняно з можливим штрафом. До того ж, вирахувати порушників закону буде досить просто — за відсутністю номера в кіпрському реєстрі. Після закінчення відстрочки в оголошенні на кожен об'єкт, що виставляється на букінгових сервісах, за словами голови Міністерства туризму Савваса Пердіоса, — потрібно буде вказувати номер, під яким той зберігається в Реєстрі. Відповідно, якщо немає номера, значить має місце порушення, за яке почнеться покарання. Що важливо, власноруч відловлювати порушників Міністерству не доведеться — залишити скаргу на відсутність нерухомості у реєстрі до департаменту мінтуризму зможе кожен користувач. Також платформи короткострокової оренди надаватимуть владі Республіки дані про транзакції на користь орендодавців, що зробить оподаткування у цій сфері прозорішим.

Підписка на розсилку