З весни 2023 року побутова сонячна енергія в Греції стане дешевшою за рахунок зниження ПДВ

ПДВ на сонячні та фотоелектричні водонагрівачі навесні 2023 року знизиться до 6%. Уряд Греції йде на такий крок у рамках програми підтримки домогосподарств, які наважилися зробити крок у бік енергетичної автономії та використати відновлювані джерела енергії для покриття особистих потреб. Також зниження податкового навантаження — вимушений захід у рамках розвитку енергетичної незалежності країни та всього Європейського Союзу.

Радикальне зниження ставки ПДВ – з 24% до 6% – ініційоване Директивою (ЄС) 2022/542. Згадана директива вплине на податкову ставку для громадян 27 країн-членів Європейського Союзу, а також загалом зробить відновлювані джерела енергії доступнішими. Паралельно з тим, як дешевшатиме «зелена» енергія, пільговий режим для екологічно шкідливих джерел тепла та світла поступово згортатимуть.

Нові будинки з наступного року в Греції будуватимуть одразу з покриттям фотоелектричними панелями. Національний закон про клімат зобов'язує забудовників, які зводять частково житлові будинки, покривати не менше 30% поверхні даху накопичувачами сонячної енергії. Не повинні це робити тільки на церквах та туристичних спорудах. З 2026 року ставити системи «зеленої» енергії зобов'яжуть на всіх нових будинках площею від 250 кв. м, а з 2029 — на всіх без винятку житлових будинках повинні будуть встановити та підключити інфраструктуру та приймачі для фотоелектрики.

При тому, що вже зараз Греція всіляко стимулює громадян до переходу від енергоносіїв до відновлюваних джерел енергії, на шляху самодостатності та екологічності є ще багато перепон. Наприклад, на кінець 2022 року в країні відкрито майже 70 тисяч заявок від бізнесу та приватних споживачів на встановлення сонячних електростанцій, але терміни їх виконання складно спрогнозувати: у Республіці спостерігається дефіцит обладнання.

Підписка на розсилку