Європейці стали більше інвестувати у грецьку нерухомість

Майже шість мільярдів євро іноземці вклали у грецьку нерухомість у період з 2017 по 2022 рік. Лише за перше півріччя поточного року країна отримала 788 мільйонів інвестицій від зарубіжних покупців житлових і комерційних квадратних метрів. Серед тих, кого цікавить купівля нерухомості у Греції з метою отримання прибутку, переважають громадяни європейських країн. Їх приваблює можливість перетворити свої гроші на актив, що приносить прибуток з оренди. У громадян країн, які не входять до складу Європейського Союзу, своєю чергою мотивацією вкладати в Грецію є можливість через інвестиції отримати дозвіл на проживання за програмою «Золота віза». Нагадуємо, що програму тимчасово призупинено для громадян Російської Федерації та громадян Білорусі.

"Золота віза" - справжній магніт для іноземних інвесторів. Принаймні багато в чому завдяки її існуванню в період пандемії та в поточній світовій політичній ситуації попит на житло в Греції від мешканців окремих країн перевищив усі найоптимістичніші прогнози минулих років. За 2017–2021 рік громадяни країн, що не входять до ЄС, витратили на інвестиції заради «Золотої візи» €3,27 млрд. 85 млрд.

За останні п'ять років можливість купити нерухомість у Греції найчастіше цікавила жителів країн, які не входять до Європейського Союзу, але у 2021 році тенденція змінилася. Більше сорока відсотків тих, хто інвестував у грецькі квадратні метри в 2021 році, — європейці (€473 млн із загальної суми €1,17 млрд).

Згідно зі статистикою Банку Греції за період 2017-2021 року частіше за інших європейців житло в Греції купували сусіди з Кіпру (€466 млн із загальної суми), громадяни Німеччини (€312 млн із загальної суми), Швейцарії (€391 мл), Франції (€ 80 мільйонів) та Великобританії (€176 млн євро), 161 мільйон євро — у квартири та будинки в Греції вклали ізраїльтяни.

Підписка на розсилку