Георгій Сипілідіс: Придбання нерухомості – як вигідні інвестиції та отримання ВНЖ на Кіпрі

Інтерв'ю керівника представництва Grekodom Development на Кіпрі інтернет-виданню Caprice Lifestyle.

Джерело: https://caprice-lifestyle.com/opinion/georgiy-sipilidis

 

Кіпр - райський острів, обласканий теплим Середземним морем. Країна з низькими податками, приємним кліматом та відмінною екологією. За видом на проживання на Кіпрі встановлюються черги, і найпростіший спосіб його отримати – інвестувати у нерухомість. Як правильно це зробити і які приємні сюрпризи очікують на нових мешканців острова, розповів нашому виданню керівник компанії Grekodom Real Estate Георгій Сіпілідіс.

- Наскільки швидко та зручно можна перебратися на Кіпр та отримати тут посвідку на проживання? Як швидко можна отримати ВНЖ, якщо інвестувати у нерухомість?

На Кіпрі при купівлі первинної житлової нерухомості вартістю не менше 300 тисяч євро ви подається на ВНЖ. Це прискорена процедура отримання посвідки на проживання за три-чотири місяці.

Головна умова: гроші мають прийти не з Кіпру. Тобто якщо джерело вашого доходу на Кіпрі, то ви не отримаєте ВНЖ, здійснивши інвестицію з цих грошей.

Менш ніж через півроку, покупець отримує посвідку на проживання, а разом з ним – чоловік чи дружина, а також неповнолітні діти. Можуть отримати ВНЖ та повнолітні діти, якщо вони фінансово залежать від батьків (студенти).

Якщо ж ви купуєте нерухомість дешевше 300 тисяч, або вторинну нерухомість, ви можете отримати дозвіл на проживання за стандартною процедурою. Але ця процедура затяжна і жодних гарантій не дає, тому що зараз країна отримує дуже багато заявок на ВНЖ, наплив бажаючих великий.

- А який ПДВ має заплатити інвестор, який претендує на посвідку на проживання?

Ставка ПДВ на Кіпрі – 19%. Але, якщо ви купуєте свій перший об'єкт у країні, то ви маєте право на пільгову ставку ПДВ, яка становить 5%. Держава робить це для того, щоб будівельний бізнес розвивався.

У наступні 10 років ви, ваш чоловік або дружина, не зможуть отримати п'ятивідсоткову ставку ПДВ. Після цього терміну ви та члени вашої сім'ї знову можуть скористатися пільгою.

При цьому держава не матиме обмежень для ваших батьків. Якщо ви отримали пільгу, це не вплине на них. Звісно, у тому випадку, якщо вони самі не користувалися правом на п'ятивідсотковий ПДВ.

І ще один момент: згідно із законом, ви не маєте права здавати в оренду житло, за яке заплатили пільговий податок. Інакше вам доведеться доплатити різницю. Тобто ця нерухомість купується як житловий фонд для особистого користування.

Скажу по секрету - умови за пільговою ставкою ПДВ будуть змінені найближчим часом, тож охочим купити нерухомість я рекомендую поквапитися.

- А якщо ви купили об'єкт і хочете передати його у спадок?

Податку на спадок немає. Ваші правонаступники просто успадкують його. Відсутній і щорічний податок на нерухомість, ви сплачуєте лише мінімальний муніципальний податок.

- Які «підводні камені» потрібно враховувати, купуючи нерухомість на Кіпрі?

Люди часто думають, що можна приїхати в країну і підшукати нерухомість для покупки. Нікого не закликаю користуватися саме моїми послугами, але не раджу шукати самостійно. Обов'язково звертайтеся до ріелторів, професіоналів!

Професіонал завжди запропонує вам найактуальніші та найліквідніші варіанти, завжди перевірить наявність усіх необхідних документів у продавця. А ще ми знаємо місцевий менталітет і розуміємо, як торгуватися з продавцями.

До того ж, звернувшись до фахівця, ви заощадите свій час. Вам підберуть варіанти, які відповідають вашим вимогам.

І що дуже важливо: на Кіпрі покупець не платить агентську комісію, агенції платить продавець. Тобто уявіть: вам допоможуть знайти нерухомість безкоштовно!

- Чи перевіряється походження грошей при купівлі нерухомості?

При купівлі нерухомості на Кіпрі банк, через який проходитимуть гроші, запросить документи про ваші доходи. Якщо ви захочете інвестувати в нерухомість, щоб отримати ВНЖ, вам необхідно буде розкрити походження ваших грошей.

Наша компанія співпрацює з кількома банками, і перед укладанням угоди завжди показує керівництву банку документи клієнта, щоб попередньо дізнатися, чи достатньо цього, чи потрібно зібрати якісь папери. Ми робимо це для того, щоб клієнт не отримав відмови у укладанні угоди, інакше потім купівлю-продаж буде складніше оформити.

- Тобто ви супроводжуєте клієнта на всіх етапах?

Так, я зустрічаю людину, ми дивимося пропозиції на ринку, визначаємо об'єкт. Наш адвокат допомагає підготувати усі необхідні документи.

Клієнту не потрібно постійно перебувати на Кіпрі. Він може приїхати, вибрати об'єкт, залишити довіреність адвокату та сміливо їхати назад. Йому треба буде приїхати лише для того, щоб здати біометричні дані – необхідну процедуру для оформлення ВНЖ.

- Як би ви оцінили зараз ситуацію на ринку нерухомості Кіпру?

Все продається ще на етапі забудови, на етапі котловану. Але якщо ви вклалися в нерухомість, яка ще будується, вам не потрібно чекати на закінчення будівництва, щоб отримати ВНЖ. Достатньо проплатити 200 тисяч плюс ПДВ, і ви можете подати заяву на оформлення посвідки на проживання.

Загалом усім, хто планує придбати об'єкт на Кіпрі, рекомендую зробити це «ще вчора», навіть не сьогодні. З 2013 року нерухомість тут не знижується, а стабільно тільки зростає.

- Наскільки активно будується нерухомість на Кіпрі? Наскільки великий вибір?

Будується досить активно. Строки здачі об'єктів можуть затримуватися, але не більше, ніж на місяць-два.

Я працюю з компаніями, які щороку нарощують темпи, зростають, вводять в експлуатацію дедалі більше об'єктів, будівництво не припиняється.

З сьогоднішніх трендів – нерухомість середнього класу та вище за середній. Елітна нерухомість теж будується, але на цьому етапі не так активно. Найбільша увага приділяється об'єктам вартістю 350 – 600 тисяч євро.

Основний покупець зараз – люди, які не просто інвестують, а переїжджають жити на Кіпр із сім'ями. Потік приїжджих зараз такий великий, що виникли черги на запис до шкіл та дитячих садків, чого я на своїй пам'яті не пригадаю.

- Із чим пов'язана така популярність Кіпру?

Це безпечна країна, тут чудовий клімат, розвинена інфраструктура, аеропорти, звідки вирушають рейси до різних куточків світу. І тут немає мовного бар'єру – 95% жителів острова говорять англійською, багато хто говорить російською. Сюди легко емігрувати, легко адаптуватися.

Що важливо для сімей з дітьми: тут чудові англійські школи, після яких можна вступити до престижних університетів Євросоюзу та Штатів.

- Наскільки дорого жити на Кіпрі?

Мінімальна зарплата на острові – 850 – 900 євро. Якщо ви володієте житлом, не платите за оренду, то сім'я з трьох осіб може жити на 2500 євро. Звичайно, якщо ви звикли щодня ходити в ресторан, то цих грошей не вистачить, але на всі базові потреби цього буде більш ніж достатньо.

Наприклад, кілограм м'яса тут коштує 7-8 євро, риба – 9 євро. У середньому, на супермаркет сім'я із трьох осіб витрачає 500-700 євро на місяць. Це включає і м'ясо, і рибу, і фрукти, і овочі, і господарські товари.

Що стосується комунальних послуг, то найдорожче тут – це електрика. Якщо ви живете у двокімнатній квартирі, то платите за електроенергію близько 100 євро на місяць. Вода – 40 євро, 30-50 євро – інтернет (залежно від швидкості), вивіз сміття – 20 євро.

Звичайно, якщо ви живете у віллі з великою ділянкою, басейном, обслуговуючим персоналом, то витрати у вас зовсім інші, але ж і ваші запити в такому випадку вищі.

Додам, що на Кіпр активно переїжджають працівники ІТ-сфери: зарплата хороша, рівень життя високий. А що для роботи потрібно айтішнику? Швидкий інтернет та гарний вид на море.

- А якщо ви орендуєте житло?

Ось чому я говорю: хочете переїхати на Кіпр – купуйте житло вчора. Бо як ціна нерухомості, так і оренда дорожчає. Зараз винайняти однокімнатну квартиру в Лімасолі коштує 1 000 євро. Відповідно, ваші доходи мають бути вищими, ніж 2 500 євро на трьох, щоб винаймати житло. Якщо є можливість купити житло – купіть. Якщо ваш прибуток дозволяє придбати житло в кредит – зробіть це.

Тут, на Кіпрі, ви житимете комфортно, приємно – і забезпечите майбутнє своїм дітям!


Всі пропозиції по нерухомості на Кіпрі тут.

Підписка на розсилку