Іноземці можуть отримати можливість натуралізуватися на Кіпрі після 7 років проживання

Натуралізація на Кіпрі – популярна тема для обговорення серед власників посвідки на проживання в країні, особливо на тлі поточних світових подій. Республіка не забороняє множинне громадянство, при цьому процес натуралізації та набуття паспорта кіпріота - процедура тривала і пов'язана з певною паперовою тяганину. Але незабаром все може змінитися: лідер партії DIKO Ніколас Пападопулос розробив і направив до парламенту законопроект про спрощене проходження процедури натуралізації та отримання громадянства Кіпру для тих, хто безперервно проживав у країні щонайменше сім років.

За заявою автора законопроекту Ніколаса Пападопулоса, мета зміни умов та порядку подання документів на натуралізацію в тому, щоб модернізувати існуючий порядок у бік посилення контролю за видачею паспортів і одночасно ще більше не ускладнити порядок їх отримання таким, що має стійкий правовий зв'язок з Республікою Кіпр.

Вимоги до претендентів на отримання кіпрських паспортів з натуралізації

Претендент на отримання паспорта має впевнено володіти грецькою мовою на рівні не нижче за С1. Поруч із оцінкою володіння мовою, проведеної комісією з натуралізації, претенденти мають підтвердити наявність базових знань про політичне, культурне, соціальне життя країни.

Претендентом на натуралізацію може лише благонадійний житель країни. Зокрема, ухвалюватимуть документи лише від не судимих, які прибули на територію Кіпру легально через законні пункти в'їзду. Важливими оцінками благонадійності також вважаються відсутність підтверджених прецедентів вияву неповаги Республіці Кіпр та можливості вплинути на її державну безпеку.

Для подання заяви на набуття громадянства Кіпру через натуралізацію іноземцю потрібно обов'язково прожити в країні не менше семи років з останніх десяти, а також не менше року поспіль з них — безвиїзно.
Як потенційні громадяни, як зараз, так і після внесення поправок, розглядатимуть лише тих, хто може себе забезпечити: мають стабільне джерело доходу і власне житло. Іноземці, які готові вкласти в нерухомість країни певну урядом суму, також можуть розраховувати на спрощене отримання паспорта без обов'язкової натуралізації — в рамках інвестиційної програми.

Підписка на розсилку