Ще можна встигнути отримати «золоту візу» до Греції до посилення вимог.

Найближчими днями уряд Греції підніме вартість «Золотої візи» вдвічі — до 500 тисяч євро. За попередніми даними, іноземні інвестори, які встигнуть відкрити угоду на купівлю об'єктів нерухомості до кінця 2022 року, внесуть заставу і виплатять всю суму — не менше 250 тисяч євро — у першому півріччі 2023 року, стануть учасниками програми Golden Visa на умовах, що діють до подорожчання.

Про те, що мінімальна сума інвестицій від громадян третіх країн на отримання ВНЖ за «золотою візою» незабаром збільшиться вдвічі – до 500 000 євро – прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс говорив ще у вересні. За словами політика, такий крок викликаний бажанням уряду збільшити доступність житла для громадян та надати їм перевагу перед іноземцями у купівлі нерухомості.

За грецькими ЗМІ, щоб отримати «золоту візу» на старих умовах — за інвестиції в нерухомість на суму не менше 250 тисяч євро, потрібно поспішити відкрити угоду до кінця поточного року. Справа в тому, що якщо угода на купівлю нерухомості перебуватиме в стадії реалізації на момент, коли «Золота віза» подорожчає вдвічі, інвестор матиме старі умови. Перехідний період впровадження змін у програму триватиме до кінця першого півріччя 2023 року, а отже, рівно стільки часу буде на оформлення договору купівлі-продажу у тих, хто відкриє угоду в грудні 2022 і внесе аванс. Авансовий платіж за угодою на купівлю нерухомості для подачі на ВНП у Греції має бути не менше 62,5 тисяч євро — 25% від мінімальної суми інвестицій.

Коротка довідка за програмою Golden Visa

"Золота віза" - програма, розроблена урядом Греції. Учасники Golden Visa можуть претендувати на отримання посвідки на проживання в країні за умов купівлі нерухомості на загальну суму від 250 000 євро. Продовжувати отриманий у рамках програми п'ятирічний ВНЖ можна, але потрібно буде щоразу підтверджувати, що нерухомість, що стала підставою видачі, залишається у власності. Також основою продовження може бути придбання іншого об'єкта у межах певної Golden Visa мінімальної вартості. Вид на проживання, отриманий за «Золотою візою» дає право інвестору перевезти в країну сім'ю, отримати ВНЖ для подружжя та найближчих родичів по низхідній та висхідній лініях, подати документи на отримання громадянства після семи років резидентства.

Підписка на розсилку