У 2022 році на Кіпрі продали на третину більше об'єктів нерухомості, ніж минулого року

Нерухомість Кіпру не втрачає популярності, скоріше навпаки: цього року країна практично побила власний рекорд останніх 15 років із продажу квадратних метрів. З початку 2022 року в Республіці змінилися власники у 12 074 об'єктів нерухомості, більше договорів про купівлю-продаж квартир, будинків, комерційних площ та земельних ділянок за останні півтора десятиліття було підписано лише у 2008 – 14 043 за 11 місяців року.

Тасос Ясемідіс, економіст та член ради директорів KPMG Cyprus – незалежної мережі аудиторських компаній, у рамках аналізу поточної ситуації на ринку нерухомості на Кіпрі відзначив високий рівень життєздатності сектора загалом. За словами експерта, ринок довгострокової оренди житла знаходиться на стадії зростання, що підвищує прибутковість інвестицій у житло та збільшує потік бажаючих купити нерухомість на Кіпрі, зокрема серед іноземців.

Понад 40 відсотків від усіх угод купівлі-продажу нерухомості на Кіпрі – 5283 – придбали іноземці. Це майже на 67% більше, ніж за аналогічний період 2021 року, рік тому іноземці придбали з січня по листопад на 2214 об'єктів менше.

За припущеннями аналітиків зростання продажів могло вплинути деяке зниження цін, особливо у сегменті люкс. За останні 5 років вартість квадратного метра преміальної нерухомості просіла в ціні, що очікувано стало зростанням інтересу до неї з боку європейців і жителів арабських країн. Що стосується офісних приміщень, сплеск продажів на користь іноземних громадян, швидше за все, викликаний тенденцією до масової релокації бізнесу, особливо в Пафос та Лімасол. У свою чергу переїзд бізнесу призводить до зростання продажів житла співробітникам компаній, що релокувались.

Абсолютне лідерство з продажу об'єктів нерухомості в січні-листопаді 2022 належить Лімасолу. Усього було укладено 4168 договорів купівлі-продажу. Число угод у Лімасолі зросло на 44,4% порівняно з аналогічним періодом 2021 року. На другому місці за угодами з нерухомістю Пафос — 1573 об'єкти змінили власника, що на 66% більше, ніж у ті самі місяці на рік раніше.

Статистика продажів нерухомості на Кіпрі – явний індикатор стабільного економічного зростання Республіки. Інвестиція в кіпрську нерухомість — очевидно вигідне підприємство, особливо для тих, хто цікавиться можливістю участі у програмі «Золота віза», що дозволяє отримати дозвіл на проживання для себе та найближчих родичів з подальшим правом продовження та подання на громадянство.

Підписка на розсилку