"Золота віза" в Греції: нові правила

Умови отримання посвідки на проживання у Греції через інвестиції змінилися. З початку 2023 року іноземці, які бажають взяти участь у програмі «Золота віза» для оформлення ВНЖ, повинні уважніше поставитися до вибору регіону для купівлі нерухомості в країні: в частині регіонів мінімальна сума інвестицій зросла з 250 до 500 тисяч євро.

Що змінилося у порядку отримання ВНЖ у Греції для інвесторів

За програмою "Золота віза" іноземцям доступне отримання ВНЖ у Греції для інвесторів і для всієї родини на особливих спрощених умовах. Але якщо раніше для всіх бажаючих вкластися в економіку Греції через купівлю квадратних метрів були єдині умови: інвестуєте щонайменше 250 тисяч євро та подаєте запит на «Золоту візу». То з 2023 року отримати право на постійне проживання в країні стало складніше: у низці регіонів мінімальна сума інвестицій зросла вдвічі.

Відповідно до змін, внесених до Циркуляру Міністерства Юстиції Греції від 28.12.2022, тепер у низці регіонів та муніципалітетів для отримання «Золотої візи» та відповідних можливостей для переїзду іноземцю потрібно придбати об'єкт нерухомості вартістю від 500 тисяч євро. А також тепер об'єкт має бути лише один вартістю 500 тисяч євро чи дорожчим.

Мінімальний розмір інвестицій на «Золоту візу» у Греції зросте з 250 до 500 тисяч євро у наступних регіонах та муніципалітетах:

  1. Варі-Вула-Вуліагмені, регіону Аттіка;
  2. Салоніки, Центральної Македонії;
  3. Південний, Північний та Центральний сектори Афін;
  4. Острови Санторіні та Міконос Південно-Егейського регіону.

У регіонах та муніципалітетах, які не увійшли до представленого вище списку, мінімальна сума інвестицій на «Золоту візу» залишається на колишньому рівні — 250 тисяч євро, на які дозволяється придбати будь-яку кількість об'єктів.

Для отримання посвідки на старі умови програми «Золота віза» в регіонах, де мінімальну суму збільшили, можна, якщо до 30 квітня поточного року внести на рахунок продавця аванс у розмірі 10% вартості нерухомості. Що важливо, авансовий платіж треба підтвердити попереднім договором та документом, що підтверджує, з банківського рахунку продавця. Подати заяву на «Золоту візу» у цьому випадку потрібно до 31 грудня 2023 року.

Зазначимо, що для проведення угод допускається передача прав через довіреність, оформлену у нотаріуса іноземної держави з відміткою апостилю.

Підписка на розсилку