Переваги володіння нерухомістю на Кіпрі

Чому вибирають Кіпр?

Кіпр входить до складу ЄС і Британського Співтовариства – Єврозону, є членом Всесвітньої торговельної організації і Всесвітнього Банку. Країна пропонує вигідну податкову політику, а її ВВП щорічно збільшується. Кіпр може похвалитися розвиненою інфраструктурою і багатим вибором розваг. До цього переліку переваг слід додати і такі бонуси, як приємний клімат, вихід до Середземного моря, велика кількість виноградників у внутрішніх горбкуватих районах острова, красиву природу, цікаві визначні пам'ятки і незвичну архітектуру.

Чому купувати нерухомість на Кіпрі?

Програма економічного громадянства  одна з головних причин, з якої жителі інших держав хочуть купувати нерухомість на Кіпрі. Якщо зробити вкладення в економіку країни або нерухомість у розмірі двох мільйонів євро, то можна отримати громадянство. Зауважимо, що Кіпр  це одна з двох країн, де надається можливість оформити паспорт, в той час, як в інших європейських державах доведеться задовольнятися лише дозволом на проживання.

Залучають інвесторів і невеликі податки при оформлення нерухомості. Під час покупки нової нерухомості стягується пільгова ставка ПДВ в розмірі 5% замість діючої ставки в 19%, це надає покупцеві нової нерухомості можливість істотної економії. У разі покупки вторинної нерухомості, ПДВ не стягується, оплачується лише податок на перехід права власності, який становить від 1,5% до 4%, в залежності від вартості нерухомості. На Кіпрі відсутні будь-які обмеження по здачі в оренду нерухомості, яка була куплена по паспортній програмі. Завдяки чому власники власності можуть отримувати дохід і частково повертати вкладені інвестиції.

ППП і громадянство через інвестиції

Із 2009 року на Кіпрі діє програма «золотої візи». Вона була створена для того, щоб підтримувати економіку країни. За чотири перших роки після старту програми країні вдалося зібрати два мільярди євро. Що ж дає програма? Згідно з нею, куплена нерухомість дозволяє отримати ППП. Кіпрську посвідку на проживання отримує не тільки власник нерухомості, але і його сім'я. Для цього потрібно надати оригінал і копію закордонного паспорта, 4 фото, резюме заявника, довідку з кіпрського банку про внесок на суму 30 тисяч євро на три роки, медичне страхування, свідоцтво про шлюб і про народження дітей, довідку про відсутність судимості.

Крім цього знадобиться підтвердження права власності на нерухомість і річного доходу в розмірі не менше 30,000 євро + 5,000 на дружину (а) і кожного залежного члена сім'ї, а також 8,000 євро на кожного з батьків заявника. Зауважимо, що заявник і члени його сім'ї повинні додати заяву про те, що не мають намірів працювати на Кіпрі.

При покупці нової нерухомості від 300 тисяч євро можна розраховувати на розгляд питання протягом 2-3 місяців і практично стовідсотково отримати позитивне рішення. Також можна подавати заявку на ППП і при покупці дешевшої нерухомості. Але в цьому випадку доведеться чекати розгляду документів приблизно 10 місяців, і немає гарантій, що рішення буде прийнято на користь заявника, кожен випадок індивідуальний. ППП на Кіпрі немає терміну придатності. Немає необхідності постійно перебувати на Кіпрі (за винятком відвідування острова раз на два роки).

Окрім цього, на Кіпрі є статус тимчасової посвідки на проживання.

Припустимо, що Ви не можете отримати статус постійного резидента Кіпру, але при цьому Вам треба перебувати на Кіпрі більшу частину свого часу.

В такому випадку Ви можете претендувати на статус тимчасового резидента строком на один рік - "Pink Slip". Цей  імміграційний статус дає можливість перебування в країні до 365 днів на рік.

Pink Slip – може продовжуватися необмежену кількість разів. Для цього, потрібно подати документи на продовження за місяць до закінчення терміну дії Вашого поточного Pink Slip. Ваша заява може розглядатися 1-3 місяці, протягом яких Ви маєте право перебувати в країні, не порушуючи закон. Якщо з якої-небудь причини Вам необхідно залишити країну після закінчення терміну дії поточного Pink Slip, але до отримання нового, це для того, щоб Ви могли в'їхати назад на Кіпр, Вам належить за новою отримати одноразову візу або ж скористатися багаторазовою візою, якщо вона у вас є.

Імміграційний статус Pink Slip має два недоліки в порівнянні зі статусом постійної посвідки на проживання:

  • по-перше, його треба продовжувати щороку (що, втім, не є складною процедурою, якщо звернутися за допомогою до кіпрського юриста);
  • по-друге, Ви не можете бути відсутнім на Кіпрі більше трьох місяців. Якщо Ви залишите країну і не повернетеся протягом трьох місяців, то Ваш Pink Slip автоматично анулюється, і Вам доведеться в'їжджати по візі і подавати документи на нове отримання нового Pink Slip.

Підписка на розсилку