Греція, Ізраїль і Кіпр візьмуть участь у саміті

Цією осінню в Єрусалимі відбудеться саміт між трьома країнами – Ізраїлем, Кіпром і Грецією. Зустріч запланована на 13 вересня. На ній буде обговорюватися зовнішньополітична обстановка.

Учасники саміту

Від Греції на саміті буде присутній голова Міністерства іноземних справ Нікос Коціас. Сторону Кіпру на зустрічі представить Нікос Хрістодулід, Міністр закордонних справ острова. Інтереси Ізраїлю на саміті буде курувати прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху, оскільки саме він очолює в уряді всі відомства, які відповідають за зовнішню політику.

Задачі саміту

На порядку дня – геологорозвідувальна діяльність у районі Східного Середземномор'я. Крім цього на обговорення будуть винесені плани Туреччини з буріння в цьому ж регіоні. Позиція керівника республіки в Південно-Західній Азії Реджепа Таїпа Ердогана в цьому питанні однозначна – Туреччина продовжить свою діяльність у складі нового енергетичного ал'янсу, який утворюється в Східному Середземномор'ї.

На думку турецької сторони, кіпрська проблема, що триває вже багато років, розрішиться після того, як буде ухвалено остаточне рішення про використання запасів природного газу на узбережжі.

Підписка на розсилку