Кіпр розглядає можливість полегшення умов отримання дозволів на проживання

Вступ

Кіпр планує внести зміни до вимог щодо отримання дозволів на проживання іноземцями. Запропоновані зміни дозволять отримувати дозволи на проживання на основі інвестицій у нерухомість на суму від €250 000 та щорічного доходу від €40 000.

Деталі змін

Згідно з новим проектом закону, іноземці, які бажають отримати дозвіл на проживання на Кіпрі, повинні відповідати наступним вимогам:

  1. Відсутність зайнятості: Іноземець не повинен займатися будь-якою трудовою або економічною діяльністю на території Кіпру.
  2. Щорічний дохід: Мати застрахований щорічний дохід не менше €40 000 (додатково €10 000 на кожного члена сім'ї).
  3. Володіння нерухомістю: Володіти нерухомістю на Кіпрі вартістю не менше €250 000.

Цей проект закону в даний час обговорюється в комітеті з внутрішніх справ Палати представників.

Різні точки зору

За інформацією з відкритих джерел, деякі зацікавлені сторони пропонують знизити поріг інвестицій у нерухомість до €150 000. Вони вважають, що це спростить процес покупки нерухомості на вторинному ринку.

Однак інші висловлюють обурення, що більш низький поріг інвестицій може призвести до збільшення попиту на нерухомість і, відповідно, до підвищення цін, що може негативно вплинути на місцевих покупців.

Поточні умови

Зараз володіння нерухомістю на Кіпрі, незалежно від її вартості, дає право на отримання багаторазової національної візи та тимчасового виду на проживання. Те саме стосується довгострокової оренди нерухомості на острові. Однак з тимчасовим видом на проживання працювати на Кіпрі заборонено.

При покупці нерухомості на суму понад €300 000 іноземець може одразу подати документи на отримання постійного виду на проживання.

Кіпр також відкритий для тих, хто не має наміру шукати роботу на острові, а планує жити за рахунок доходів з-за кордону або іноземного бізнесу. З підтвердженим щорічним доходом не менше €50 000 для головного заявника, €15 000 для чоловіка/дружини та €10 000 для кожної дитини можна подати документи на отримання постійного виду на проживання.

Підписка на розсилку