Кіпр вийшов у лідери по економічному зростанню серед країн єврозони

За перші шість місяців поточного року Кіпр продемонстрував стрімкий темп економічного зростання. Що дозволило йому потрапити в п'ятірку країн-лідерів. Рейтинг складався агентством DBRS. У трійці лідерів опинилася Латвія, Мальта і Словенія. Трохи нижче був показник у Словаччині, тому вона зупинилася на п'ятому місці.

Як DBRS оцінює економічне зростання в європейських країнах?

Представники DBRS прийшли до одностайної думки, що перші шість місяців поточного року були досить слабкими - зростання склало всього 2,3% в річному численні. В аналогічний період попереднього року показник був більше на 0,5%.

При цьому DBRS відзначає позитивні зміни в економічній ситуації країн європейської зони. В першу чергу, рівень безробіття став значно нижче. По-друге, є передумови для збільшення внутрішнього попиту. При цьому рейтингове агентство стурбоване економічними ризиками, які пов'язані з подальшим виконанням Stability and Growth Pact і новим бюджетом, прийнятим в Італії.

Особливості кіпрського економічного зростання

DBRS дає оцінку економічній ситуації по 18 параметрах. За останні півроку по 6 з них ситуація погіршилася. Наприклад, істотно сповільнилися темпи довгострокового кредитування на купівлю житла  зафіксоване зниження на 4,8%. Зауважимо, що в єврозоні цей показник є одним із найбільших. Гірше ситуації тільки в Латвії, де показники знизилися на 6,7%.

Незважаючи на те, що Кіпр зміг вийти в лідери з економічного зростанню серед країн єврозони, острівна держава досі знаходиться на останніх позиціях в питаннях альтернативної енергії. Тільки 10% електрики виробляється за допомогою поновлюваних джерел енергії.

Погана ситуація з «зеленою» електрикою складається не тільки на Кіпрі. Як повідомляє європейська статистична служба Eurostat, найгірше йдуть справи з вирішенням цього питання на Мальті. Там на частку альтернативної енергії припадає лише 6%. На 1% показник острівної республіки перевершили Люксембург і Угорщина. Уже за ними розташувався Кіпр  з 8,6%.

Абсолютним лідером в Європі щодо використання відновлювальних енергетичних ресурсів є Норвегія. Вона на 4,7% виробляє електрики більше, ніж споживає. Для її вироблення в країні використовуються водні ресурси. В Ісландії на альтернативну енергетику припадає 95,3%. При цьому понад 30% електрики виробляється завдяки геотермальним джерелам. Нагадаємо, що Європейський Союз взяв курс на переклад енергетичної галузі виключно на поновлювані джерела. До 2020 року Кіпру необхідно забезпечити виробництво 13% електроенергії з альтернативних джерел.

Підписка на розсилку