На Кіпрі з'явиться юрисдикція для блокчейн-компаній

Технологія блокчейн набирає популярності стрімкими темпами. Для компаній, які працюють з нею, буде створена виділена юрисдикція на території острівної держави в східній частині Середземного моря - Республіки Кіпр.

Зусилля для розвитку блокчейн-галузі доклали місцева інвестиційна компанія Invest Cyprus у співпраці з компанією зі Сполучених Штатів Америки CREAM і платформою VeChain з Сінгапуру, які недавно стали партнерами.

Крім створення виділеної юрисдикції ініціатори проекту будуть курувати питання розробки законодавчої бази, яка б регулювала діяльність блокчейн-компаній. Зараз у країні немає правової основи для діяльності компаній, які працюють з технологією блокчейн.

Учасники, які підписали угоду, випустили офіційний прес-реліз, в якому пояснили, що зараз ведеться робота над створенням загальнодержавної інвестиційної стратегії, в яку будуть включені пункти про майбутній розвиток блокчейн-галузі на території Кіпру і її державне регулювання.

Особливості кіпрської програми з розвитку блокчейн-галузі

Як повідомляють ініціатори проекту, всі ідеї, які будуть висловлені в рамках розвитку блокчейн-галузі, не будуть іти в розріз з законами, які регулюють боротьбу з відмиванням грошових коштів, а також дозволяють ідентифікувати інвесторів. І в питаннях, пов'язаних з інноваційною технологією блокчейн, будуть враховуватися законодавчі акти, які ухвалені в Європейському союзі.

Що буде зроблено партнерами для розвитку блокчейн-галузі на Кіпрі

В першу чергу, сінгапурська і американська компанії планують створити спільне підприємство, через яке і буде здійснюватися інвестування в розвиток блокчейн-галузі та інші прогресивні фінансові технології.

В інвестиційному агентстві Invest Cyprus впевнені, що впровадження цієї програми дозволить в майбутньому збільшити інвестиційну привабливість острівної держави, а також прискорити його економічний розвиток.

Представники американської компанії висловили надію, що після впровадження їх спільного проекту з сінгапурською компанією, у всіх світових проектів, які працюють з технологією блокчейн, з'явиться своя зона, в якій їх діяльність буде захищена на законодавчому рівні. Ініціатори вважають, що наявність власної юрисдикції дозволить таким компаніями більш активно розвиватися.

Перші кроки

У минулому місяці фінансовим регулятором Республіки Кіпр було ухвалене рішення про старт роботи над блокчейн-платформою, яка повинна спростити здійснення цифрових платежів і забезпечити їх абсолютну безпеку.

Трохи раніше, в березні, компанія VeChain із Сінгапуру уклала партнерську угоду з Оксфордським університетом. Вони планують співпрацювати в галузі наукових розробок. Очікується, що спільними зусиллями вони зможуть істотно просунутися в області створення розподіленого реєстру.

Підписка на розсилку