Медицина на Кіпрі

Кіпр як розвинена європейська країна має сучасну, функціональну систему охорони здоров'я. Свідчення цього  значна тривалість життя кіпріотів (78 років у чоловіків, 81 рік у жінок). Зрозуміло, довголіття жителів острова  не тільки результат ефективної медицини, але і здорової екології, сприятливого клімату, традиційно спокійного, повільного способу життя.

Державне медичне страхування

Ті, хто працює на Кіпрі  неважливо при цьому, є співробітник тієї чи іншої компанії кіпрським громадянином або резидентом  учасники системи соціального страхування. Роботодавці перераховують державі соціальний податок за своїх працівників. Співробітники ж компаній як результат отримують право на державне медичне обслуговування.

Особам з невисоким прибутком медобслуговування надається безкоштовно. Інші працівники оплачують лікування за невисокими розцінками. Крім того, невідкладна допомога надається безкоштовно для всіх.

Для іноземців громадян ЄС, які до переїзду на Кіпр брали участь в програмах соціального страхування в своїй країні, також передбачене право на безкоштовну державну медичну допомогу протягом певного періоду часу.

Лікування при цьому здійснюється в державних клініках.

Приватне медичне страхування

Що ж стосується іноземців, які не є громадянами Європейського Союзу і не мають роботи на Кіпрі, їм пропонується звернутися до послуг приватного медичного страхування. Разом з тим і багато кіпріотів, і громадяни ЄС також вважають за краще стати власниками приватного медичного полісу. Пояснюється це тим фактором, що в приватних клініках, як правило, немає черг і листів очікування, а вибір лікувальних установ і профільних лікарів більший, ніж при користуванні державними медпослугами.

Страхові поліси

Поліси можливо придбати як у кіпрських страхових компаній, так і у міжнародних постачальників страхових послуг. Зазвичай у першому випадку поліси обходяться дешевше.

Страхові поліси розрізняються по включених до них параметрів.

  • Можливе страхування із забезпеченням тільки стаціонарного лікування в госпіталях, або ж, в іншому випадку  з включенням у поліс як стаціонарного, так і амбулаторного лікування, з відшкодуванням витрат на відвідування профільних лікарів і виписані ними медикаменти.
  • Поліси можуть бути з різною сумою страхового покриття. Воно варіюється від декількох десятків тисяч євро (що достатньо для покриття більшості операцій) до декількох мільйонів євро (покриває будь-яке складне лікування). Можуть варіюватися і суми покриття на амбулаторне лікування (від сотень євро до тисяч євро на рік).

Які витрати на медичне страхування?

Розглянемо ситуацію на прикладі родини з 4 чоловік (чоловік, дружина і двоє дітей). Вартість комплексної страховки (включає стаціонарне та амбулаторне лікування) складе близько 2500 євро на рік при незначних сумах покриття і близько 3000 євро на рік при максимальних сумах покриття. Якщо сім'я забажає оформити страхування тільки для стаціонарного лікування, вартість її складе близько 1000 євро на рік при невисоких сумах покриття і близько 2000 євро на рік при максимально можливих сумах відшкодування.

Як і в інших країнах, вартість полісу медстрахування збільшується з віком особи, яка страхується.

Відшкодування витрат

Як відбувається відшкодування витрат страховими компаніями? Розглянемо загальноприйняту схему.

  • Лікування в стаціонарі: клініка та страхова компанія взаємодіє між собою без участі пацієнта. Клініка виставляє страховику рахунок за здійснене лікування, який оплачується страховиком.
  • Амбулаторне лікування: особа, яка звернулася до лікаря, оплачує йому вартість візиту (сума близько 50 євро при огляді і до 100 євро, якщо проведена діагностика з використанням приладів). Доктор виписує необхідні ліки, пацієнт купує їх в аптеці за власні кошти, а потім надає своїй страховій компанії чеки від лікаря, аптеки і медичний опис свого випадку. Провівши перевірку, страхова компанія компенсує застрахованому його витрати.

Варто відмітити, що не всі медичні витрати входять у страхове покриття. За межами страхового відшкодування – стоматологічне і косметичне лікування, корекція зору та ін., лікування хронічних хвороб, які були констатовані у пацієнта до початку його страхування на Кіпрі.

Підписка на розсилку