Питання та відповіді по придбанню нерухомості в Греції від компанії Grekodom Development

Який розмір додаткових витрат на придбання нерухомості в Греції?

Витрати, оплачувані покупцем:

 

  • Грошова винагорода адвоката становить 1,5% від вартості об'єкта нерухомості, зазначеної в договорі купівлі-продажу, плюс ПДВ 24%.
  • Послуги нотаріуса, як правило, становлять близько 1,5% від вартості об'єкта, зазначеної в договорі купівлі-продажу, плюс ПДВ 24%.
  • Податок на отримання прав власності залежить від року видачі дозволу на будівництво:

а) якщо дозвіл видано до 2006 року, то податок становить 3% від кадастрової вартості об'єкта;
б) якщо дозвіл видано після 2006 року, то податок становить 24% від кадастрової вартості об'єкта.

  • Реєстрація нерухомості в реєстрі складає 0,5% від вартості об'єкта.
  • Вартість послуг компанії не включена у вартість об'єктів і становить 2% від фактичної вартості нерухомості плюс ПДВ 24%.

 

На сайті виставлена фактична ціна об'єктів?

Послуги компанії Grekodom Development становлять 2% від фактичної вартості об'єкта (плюс ПДВ, комісія офіційно прописується в договорі купівлі-продажу). Це загальноприйнята ставка ріелторської компанії в Греції і оплачується покупцем декількома внесками (при підписанні попереднього договору, а потім решта виплачується при підписанні остаточного договору). Ця комісія не включена у вартість об'єктів, і на сайті ми виставляємо фактичні ціни забудовників. У покупця є можливість торгуватися (торг в Греції доречний скрізь і завжди) з самим господарем нерухомості, це також підтверджує нашу чесність. У покупця завжди є можливість порівняти ціни з пропозиціями інших компаній на ринку - ми гарантуємо, що наші ціни нижчі мінімум на 10%. Це досягається завдяки тому, що між нами, клієнтом і забудовником немає посередників - тільки ці три ланки ланцюжка продажу нерухомості.

 

Чи існує щорічний податок на нерухомість?

З вересня 2011 року в Греції був введений щорічний податок на нерухомість, його розмір визначається площею об'єкта нерухомості та районом розташування. Податок стягується тільки з власників, не орендарів, і рахунок на його оплату додається до рахунку за електрику (приходить поштою). Загальна сума податку складе від 160 до 1000 євро на рік.

Які регіони Греції користуються більшою популярністю серед покупців з України та інших країн СНД та Європи?

Основний інтерес покупців в даний час зосередився на півострові Халкідіки, зокрема завдяки найчистішому морю та пляжами, чия чистота відзначена найвищою екологічною оцінкою, «Блакитний прапор» Євросоюзу. Експерти розглядають цей регіон як найбільш перспективний по співвідношенню ціни і якості. Серед особливих пропозицій - нерухомість на третьому «пальці» півострова Халкідки, на Афоні. Цей куточок Греції - місце з дивовижною природою та неймовірною атмосферою піднесеного спокою, яку створює близькість священної землі, яка є земною обітеллю Богородиці.

Серед інших не менш популярних для придбання нерухомості регіонів Греції - міста Салоніки і Афіни. Регулярні цілорічні рейси з Києва та інших міст України роблять ці міста доступними для бізнес-активності та першокласного відпочинку на гостинній грецькій землі. Кому не хочеться мати власне житло в центрі культурного та ділового життя Еллади, та ще з видом на найдавніші архітектурні пам'ятки, які пам'ятають багато тисячоліть славної грецької історії?

Грецькі острови також давно полюбилися туристам з різних країн: Англії, Німеччини, Франції, Італії. Крит - найбільший острів Греції. Острів овіяний легендами та міфами і вражає природною красою та унікальністю: гірські пейзажі, ущелини з густими лісами, стародавні пам'ятники, пляжі з білосніжним піском. Багато тисячоліть тому саме тут зародилася європейська цивілізація. Сьогодні Крит - один з найпривабливіших курортів світу.

Які документи необхідні для придбання нерухомості в Греції?

Пакет документів для придбання нерухомості в Греції невеликий і дуже простий:

  • діючий закордонний паспорт;
  • діюча віза для цієї країни;
  • документ, що підтверджує постійне місце проживання (внутрішній паспорт країни проживання);
  • довідка з місця роботи, тобто офіційний документ, що підтверджує основну професійну діяльність, ймовірного Покупця, рід якої не має значення;
  • копія податкової декларації (або довідка ПДФО) або будь-яка інша довідка про доходи (довідка про заробітну плату). Сума, зазначена в якості доходу, не важлива і не співвідноситься з вартістю нерухомості. Ця довідка необхідна для оформлення ІПН.

В які мінімальні терміни можна завершити процедуру оформлення придбання нерухомості і отримати на руки документи на власність?

Для початку Покупцеві необхідно оформити ІПН та рахунок у банку, це здійснюється протягом кількох годин одного дня. Потім адвокат починає перевірку нерухомості, що може зайняти кілька днів, у випадку якщо всі документи в порядку, і триватиме трохи довше, при купівлі земельних ділянок та складних об'єктів (готель, бізнес). Після цього, якщо покупець готовий оплатити повну вартість нерухомості, підписується договір про перехід прав власності. Далі всі документи передаються на реєстрацію до реєстру власників. Видача свідоцтва про право власності на нерухомість відбувається протягом 5 робочих днів. Таким чином, протягом 10 робочих днів є можливість, при відсутності будь-яких стримуючих обставин (неготовність покупця відразу сплатити всю суму за угодою, необхідність більшої кількості часу на перевірку документів тощо), завершити весь процес придбання нерухомості.

Чи можна через вашу компанію здати придбану нерухомість в оренду?

Так, наша компанія надає такі послуги. Ми можемо допомогти знайти клієнтів для оренди вашої власності, забезпечуючи вам, таким чином, отримання постійного доходу з нерухомості в той час, коли ви не проживаєте в Греції.

Які вимоги пред'являє законодавство Греції до власника, що бажає здавати придбану нерухомість в оренду?

Дозвіл на здачу в оренду житла в Греції не потрібен. З орендарем укладається договір про здачу в оренду. З прибутку сплачується податок: при прибутку з оренди до 12.000 євро сплачується податок 15%, з прибутку від 12.000 до 35.000 євро - податок 35%, від 35.000 євро - 45%.

Які існують «підводні камені» при придбанні нерухомості в країні, які можуть бути невідомі покупцеві?

Процес купівлі нерухомості в Греції є максимально прозорим і простим. Перевірку документів і супровід клієнта здійснюють незалежні адвокати, що з самого початку відгороджує покупця від будь-яких сюрпризів.

Підписка на розсилку