Про Грецію та нерухомість

Провівши всього одну відпустку в Греції, ви закохаєтесь в цю країну раз і назавжди. М'який клімат, сприятливо впливає на здоров'я, середземноморська кухня, що славиться по всьому світу, унікальний пейзаж, що поєднує вкриті соснами гірські масиви та блакитну гладь моря, а також білосніжні пляжі, що ваблять відпочити під тінню солом'яної парасольки - все це і багато іншого приваблює в Грецію не тільки любителів відпочинку, але і цінителів нерухомості.

Якщо порівнювати ціни на нерухомість в Греції та інших європейських країнах, то можна з упевненістю сказати, що Греція в цьому плані більш вигідна для капіталовкладень, до того ж рівень життя тут вищий, ніж, наприклад, в Болгарії чи Чорногорії. У Греції дуже низький рівень злочинності, Ви можете бути спокійні, що діти не потраплять в погану компанію і з ними нічого не трапиться. Відчуття безпеки, душевний спокій - ось що шукають і знаходять в Греції. Відносини України та Греції носять більш ніж позитивний характер: спрощується візовий режим, відкриваються нові візові центри, вводяться нові постійні рейси до Греції. Якщо Ви вирішите придбати свій будинок в Греції, її яскрава та відома всім з дитинства історія обіцяє Вам незабутнє дозвілля серед вікових оливкових дерев та пам'ятників архітектури.

Greece map

     

Греція має 13 областей, які називають периферіями, що означає «віддалена місцевість». Найбільша область країни розташована на півночі і називається Македонія. Області поділяються на номи, загальне число яких 52. Наприклад, якщо Ви хочете купити будинок на популярному серед туристів півострові Халкідіки, то повинні знати, що будинок буде розташований на території нома Халкідіки, який на півночі межує з номом Салоніки. Обидва нома входять до складу області Македонія.

Кожна область Греції приваблює своїми красотами, історія кожної зберігає свої великі моменти. І, звичайно, для кожного зацікавленого придбанням нерухомості в Греції корисно було б знати, що:

 • У Греції панують три основних типи клімату: середземноморський, помірний і альпійський. У гористих областях північно-західної Греції переважає альпійський клімат. Помірний тип зачіпає східну і центральну Македонію. У даних районах літо буває спекотним та сухим, а зима - холодною і вологою. Грецькі острови відрізняються середземноморським кліматом.
 • Який би регіон для придбання нерухомості ви не вибрали, можете бути впевнені в чистоті повітря та інших позитивних моментах екологічної ситуації. Виробничих підприємств в країні майже немає. У основному, розвинене сільське господарство, Греція займає 3 місце в світі з виробництва оливок, також тут вирощуються фрукти, бавовна.
 • Греція чудово підходить для сімейного відпочинку. Багато хто купує тут нерухомість, бажаючи створити якісніші умови для життя своєї родини і дітей. Не варто забувати, що Греція має найнижчий відсоток розлучень в Європейському союзі. Тут шанують сім'ю, боготворять дітей і поважають старших.
 • Мегаполісів в Греції всього два: Салоніки та Афіни - в них проживає половина населення країни. 90% території займають невеликі міста й селища. Будинки будують невисокі, як правило, не більше 5 поверхів. Висотні споруди характерні для офісів і готелів.
 • Купуючи нерухомість в Греції, ви можете продовжити собі життя. У даний час середня тривалість життя в цій сонячній країні у жінок становить 82 роки і 77 років для чоловіків.
 • У Греції шанують і з повагою ставляться до спокою сусідів, під час сієсти (з 14.30 до 17.00) вас точно не потурбує звук дриля або крики сусідського малюка. Хоча в інший час  доведеться і вам з таким же терпінням ставиться до того, що греки шумно та багатослівно висловлюють будь-які свої емоції.
 • У Греції дуже просто знайти спільну мову з місцевим населенням, адже більша його частина розуміє або говорить російською.
 • Купуючи нерухомість в Греції, не забудьте торгуватися. Тут прийнятий торг скрізь, і ви виявите неповагу до продавця, не поборовшись з ним до кінця за пропонований будинок.

Трохи про кожен з регіонів, де вважають за краще купувати нерухомість іноземні громадяни.

- Афіни

- Східна та Західна Аттика

- Пірей

 • Північна Греція (західна, північна та східна Македонія)

- півострів Халкідіки

- Салоніки

- острів Тасос та Кавала

- Олімпійська рів'єра (Літохоро, Катеріні)

- Касторья

 • Центральна Греція та Фессалія

- Дельфи, гора Парнас

- Острів Евбея (Евія)

- Магнісія, Кардіца, Лариса

- Монастирі Метеори

 • Епір

- Сівота

- Аркадія та Арголіда

- Корінфія

- Лаконія та Мессинія

- Ханья

- Іракліон

- Ласіті

- Ретімнон

 • Іонічні острова

- Керкіра (Корфу)

- Кефалонія

- Лефкада, Закінтос

 • Егейські острова (Північні та Південні)

- Кіклади: Андрос, Парос, Мілос, Санторіні, Міконос

- Додеканес: Родос