Оподаткування в Греції 2019 - 2019

При покупці грецької нерухомості обов'язковий до сплати податок на перехід прав власності, в даний час встановлено дві ставки податку:

3,09% (замість 10% як це було до 1 січня 2014 року) на об'єкти первинного ринку нерухомості, які мають дозвіл на будівництво, виданий до 1 січня 2006 року, а також на об'єкти вторинного ринку житла незалежно від дати видачі дозволу на будівництво.

24% у разі якщо дозвіл на будівництво виданий після зазначеної вище дати.

Також після придбання нерухомості власник щорічно оплачує єдиний податок (Парламент Греції ухвалив закон про новий єдиний податок (ΕΝ.Φ.Ι.Α) від 1 січня 2014 року), даний податок покликаний замінити введений в 2011 році надзвичайний податок на нерухомість, який включався в рахунку за електрику (ДЄІ). Новий єдиний податок буде стягуватися з об'єктів, що знаходиться у власності як фізичних, так і юридичних осіб, а також з ділянок та земельних наділів ферм. У разі спільного володіння, оплата податку буде пропорційна частці кожного з власників майна. Подивитися розмір податку на свою нерухомість власник зможе на сайті податкової інспекції, зайшовши за індивідуальним кодом.

За допомогою нового податку оподатковуються такі права на власність:

  • Індивідуальна власність,
  • Часткова власність,
  • Спільна сумісна власність,
  • Володіння на правах оренди (придбане право на користування житловим майном на тривалий термін) та ін.

Крім цього, новий збір накладається на такі категорії об'єктів, як парковки в будівлях, закриті стоянки, допоміжні приміщення, а також басейни.

Єдиний податок на нерухомість складається з основного і додаткового. Основний податок розподіляється на всі види нерухомого майна: будівлі, земельні ділянки, наділи ферм і т.д. При його розрахунку враховуються місце розташування об'єкта, площа, призначення, вік будови, поверх та кількість фасадів. Додатковим податком (своєрідний податок на розкіш) обкладається нерухомість, оцінна вартість якої перевищує 300.000 євро при одному власнику і 600.000 євро за дольовому володінні. Ставка додаткового податку становить від 0,1 до 1% від оціночної вартості.

Шкали і ставки прибуткового податку

Дані за 2013 рік (Фінансовий рік 2014)

 

Ступінь доходу

Податкова ставка %

Сума податку на ступінь (тобто рівень доходу)

Загальна сума

доходу

Загальна сума

податку

25.000€

22%

5.500€

25.000€

5.500€

17.000€

32%

5.440€

42.000€

10.940€

вище

42%

 

 

 

б) Дохід приватного підприємства, за винятком випадку (в) даного параграфа, а також представників вільних професій, оподатковується згідно з наступною шкалою:

ШКАЛА ОПОДАТКУВАННЯ ОСІБ, ЩО НЕ ПРАЦЮЮТЬ ПО НАЙМУ

Ступінь доходу

 

Податкова ставка %

Сума податку на ступінь (тобто рівень доходу)

 

Загальна сума доходу

Загальна сума податку

50.000€

26%

13.000€

50.000€

13.000€

вище

33%

 

 

 

 

 

 

 

 

При первинній подачі декларації про рід занять, починаючи з 1 січня 2013 року та за наступні три роки, у випадку «молодих» приватних комерційних підприємств або нових представників вільних професій розмір податкової ставки для першого рівня доходу вищевказаної шкали знижується на п'ятдесят відсотків (50%) , а також знижується розмір мінімального доходу до 10.000 євро.

в) Для приватних сільськогосподарських підприємств встановлений податок у розмірі 13%. Зокрема, заявлений дохід від приватного сільськогосподарського підприємства за фінансовий рік 2014 (календарний 2013) оподатковується за шкалою для найманих працівників, які вийшли на пенсію.

г) Доходи від здачі житла в оренду, а також доходи від рухомих цінностей, крім тих випадків, коли з утриманням податку повністю виконується податковий обов'язок, підлягають оподаткуванню на підставі наведеної нижче шкали:

 

ШКАЛА ДОХОДІВ ВІД ОБ'ЄКТІВ НЕРУХОМІСТІ ТА РУХОМИХ ЦІННОСТЕЙ

Ступінь доходу

Налогова ставка %

0-12.000€

15%

12.001€ - 35.000€

35%

35.001€ +

45%

Ставка податку, встановлена в шкалі оподаткування осіб які працюють за наймом і пенсіонерів зменшується: а) При розмірі доходу до двадцяти однієї тисячі (21.000) євро податок зменшується на 2100 євро. У випадку, якщо розмір податку складає менше двох тисяч ста (2.100) євро, сума зменшення обмежується сумою податку.

б) У випадку доходу понад двадцяти однієї тисячі (21.000) євро, сума зменшення для випадку (а) складе 100 євро на кожну тисячу євро доходу аж до виплати суми 2100 євро. Для того, щоб сума зниження податку залишалася незмінною, платнику податків необхідно надати чеки, видані згідно з положення Правил Відображення Валютних Операцій або в країнах-членах ЄС витрат на придбання товарів і послуг, що здійснюються особисто, дружиною / чоловіком або дітьми, які перебувають на утриманні. Сума чеків витрат, які необхідно надати, становить 25% від заявленого та оподатковуваного індивідуального доходу відповідно до шкали даного параграфа. Сума наданих чеків не повинна перевищувати 10500 євро. Здійснені витрати приймаються тільки в разі їх своєчасного включення в декларацію, розраховуються спільно для обох подружжів і розподіляються між ними, відповідно до заявленого оподатковуваним індивідуальним доходом відповідно до шкали даного параграфа.

У разі, якщо сума чеків менше необхідної, то сума податку підвищується з позитивною різницею між необхідною сумою чеків, вищої рисою в десять тисяч п'ятсот (10.500) євро та наданою сумою чеків, яка множиться на 22%.

Підписка на розсилку