Інші податки

Інші податки, пов'язані з купівлею нерухомості

Податок на перехід права власності (Transfer Fee)

Для того, щоб покупець став зареєстрованим власником нерухомості, держава повинна надати Свідоцтво про власність (Title Deed) на придбану нерухомість і потім перевести його на ім'я покупця.

Цей процес супроводжується виплатою податку державі, який називається Transfer Fee. Податок розраховується від вартості нерухомості вказаної в контракті (без урахування ПДВ).

Ставки податку:

Вартість нерухомості, € 

 Ставка податку, %

 до 85.000

 3%

 від 85.001 до 170.000

 5%

 більше 170.001

 8%

 

Податок на перехід права власності платиться тільки в разі купівлі вторинної нерухомості. На первинну нерухомість (обкладається ПДВ), Transfer Fee не стягується.

НОВОВВЕДЕННЯ !

Згідно з постановою Уряду Кіпру в даний час діє пільга з цього податку. При придбанні нерухомості, яка не обкладається ПДВ і купленої до 31 грудня 2017 року, ставка Transfer Fee зменшується на 50%.

Як це виглядає на практиці:

Припустимо, що ви придбали нерухомість за € 300.000. Податок на перехід права власності, який Вам належить сплатити державі, складе суму трьох складових:

85.000*1,5% + 85.000*2,5% + 130.000*4% = €8.600

Ви можете зекономити. Яким чином?

Наприклад, якщо оформити придбану нерухомість на дві особи, то, відповідно, можна зекономити.

В такому випадку, вийде, що кожна особа за контрактом платить €150.000.

Розрахунок податку буде наступним:

(85.000*1,5% + 85.000*2,5%)*2 = €6.800

Гербовий збір (Stamp duties)

Гербовий збір є держмитом при купівлі нерухомості та виплачується одноразово протягом тридцяти днів з моменту укладення договору на придбання нерухомості.

Гербовий збір становить 0,15% від суми договору купівлі-продажу (без урахування ПДВ), що не перевищує € 170.000, і 0,2% від суми, що перевищує € 170.000. Перші € 5.000 Гербовим збором не обкладаються.

На Кіпрі, практикується так само продаж нерухомості, оформлена на юридичну особу. У цьому випадку покупець придбає акції компанії, якій належить ця нерухомість. Таким чином Вам не доведеться платити податки при придбанні нерухомості.

Податок з приросту капіталу (Capital Gain Tax) 

Що якщо Ви вирішили продати Вашу нерухомість на Кіпрі?

За законодавством республіки Кіпр, Вам належить сплатити податок з приросту капіталу (Capital Gains Tax) за ставкою 20% від отриманого прибутку (різниці між ціною продажу та покупки). З огляду на, той факт, що законодавство Кіпру передбачає суттєві пільги з цього податку, фактична ставка податку буде значно менше.

По-перше, при продажу нерухомості, податком не обкладаються перші € 17.086 для кожного власника.

Так само, у разі якщо Ви експлуатували нерухомість, що Ви продаєте протягом не менше п'яти років і вперше продаєте даний об'єкт нерухомості на Кіпрі, то тут перші € 85.430 приросту капіталу не оподатковуються.

Більш того, з оподатковуваної суми виключаються додаткові витрати на експлуатацію об'єкта, такі як ремонт, інші матеріальні витрати та інше.

Якщо куплена нерухомість була оформлена на кіпрську компанію, то продаж можна оформити як продаж акцій (паїв) компанії. В такому випадку, покупець не обтяжується податком на перехід права власності.

Правильне дотримання і організація вищевказаного призводить до ефективних операцій із нерухомістю.

Компанія Grekodom Development професійно вирішує питання, пов'язані з продажем, купівлею і будівництвом на Кіпрі. Наші фахівці вільно орієнтуються в цій сфері і роблять все можливе для того, щоб угода була максимально вигідною для клієнта.

Податок на спадщину

Нерухомість на Кіпрі не обкладається податком на спадщину.

Щорічний податок на нерухомість

З початку 2017 року Щорічний податок на нерухомість був повністю відмінений.

Підписка на розсилку