Робота на Кіпрі

  Як йдуть справи з роботою на Кіпрі? Цим питанням задається кожен, хто придбав або збирається придбати нерухомість. І для того, хто купив тут будинок або інший об'єкт нерухомості, але не є громадянином Європейського Союзу, і для того, хто став резидентом Республіки Кіпр, питання актуальне і виникає на тому чи іншому етапі знайомства з островом. Які особливості ведення власного бізнесу на Кіпрі, чи є можливість працювати за наймом? Розглянемо різні варіанти.

  •  Зайнятість за межами Кіпру

Можна жити на Кіпрі і отримувати дохід від будь-якої діяльності за його межами. Місцеве законодавство надає унікальні можливості і досить лояльний режим в частині оподаткування доходів (або дивідендів) юридичних і фізичних осіб. Для більшості випадків податки можуть бути практично дорівнюють нулю. Висновок: мати роботу в іншій країні можна цілком офіційно, зрозуміло, кіпрського дозволу для такої роботи не потрібно - адже ця ваша зайнятість поза Кіпром.

  •  Ведення бізнесу на Кіпрі

Можливо вести і свій бізнес усередині Кіпру. Що для цього необхідно? Стати власником або співвласником кіпрської компанії. Як варіант: можна бути невиконавчим директором або членом ради директорів кіпрської компанії. Дохід у цьому випадку становитиме дивіденди, без виплати традиційної зарплати. 

Фактично ви можете і здійснювати керівництво бізнесом, приймати рішення, але основну діяльність виконуватимуть співробітники-кіпріоти або ж громадяни з інших країн, статус яких допускає їх можливість роботи за наймом на території Республіки Кіпр. При такому варіанті ведення справ вам не потрібно мати право на роботу на Кіпрі.

 

 

  • Робота по найму

Для того, щоб працювати за наймом в одній із компаній Кіпру, вам необхідно зацікавити роботодавця в клопотанні перед владою: компанія повинна представити документи, що характеризують вас як цінного, унікального співробітника. При позитивному розгляді клопотання ви отримаєте тривале право на роботу. Самостійно вирішуючи шукати роботу, варто детально вивчити ринок праці на Кіпрі, представивши свої резюме потенційним роботодавцям і ще перебуваючи за межами Кіпру провести дистанційно переговори з можливим роботодавцем.

  • Робоча віза

Як і в будь-якій країні, закон захищає місцеве працездатне населення. Це означає, що іноземець, який претендує на роботу на Кіпрі повинен мати високо затребувану спеціальність, значний досвід роботи, або ж бути співробітником іноземної компанії, що діє на Кіпрі і що клопочеться про надання робочої візи своєму працівникові.

Підписка на розсилку