Екзотичні острови Криту

Як би парадоксально це не звучало, але острів Крит має свої власні острова. Острівний напрямок на острові або невеликі супутники Криту в морі.

Навколо всього острова розкидані маленькі та великі ділянки суші - кам'яні острівці Криту. У загальному підрахунку таких острівців налічується більше ста, більшість з яких знаходяться навпроти узбережжя Лассіті. Деякі з них мають безплідний грунт і є заповідниками дикої природи, деякі мають сліди древніх поселень і несуть велике культурне значення. Найбільший і населений острів серед них - це Гавдос.

  • Гавдос - острів Каліпсо.

Гавдос - це стародавня Огігія, острів Каліпсо. Ви хочете знайти причину, чому Одіссей провів так багато років тут, у лоні відьми, відмовившись від сімейного вогнища і Батьківщини? Візьміть човен, вимкніть свій мобільний телефон і пориньте в місцеву атмосферу, забувши міські справи.

Острів без перебільшення чарівний. Кажуть, що на території острова проходять сильні магнітні поля, згідно розповідями місцевих жителів, острів вилікував чимало українських інженерів атомників, які приїжджали сюди після аварії на Чорнобильській АЕС.

На Гавдосі ви зустрінете багато душевних людей «з примхами», зможете насолодитися купанням на одному з найкращих пляжів Європи - Ай Яніс, насититися безтурботним сном в тіні розлогих кедрів і поспостерігати за фантастичним заходом з маяка (найвищої точки острова).

  • Хрісі (Гайдуронісі) або Овіяний Вітрами.

Дістатися до острова можна на човні, з міста Ієрапетра. Наближаючись до Хрісі, Ви побачите воду всіх відтінків синього, зеленого і блакитного. І це тільки початок! Як тільки Ви доберетеся до північного узбережжя, Ви зможете насолодитися незабутнім видом кристально-чистих вод бірюзового кольору, як на картинках із зображенням екзотичних островів. Пісок на пляжі білосніжний, зростаючі кедри нагадують природні скульптури, і атмосфера ізоляції від навколишнього світу залишать масу приємних вражень!

Прибуваючи на острові, дуже рекомендується поспостерігати за зірками в найчистішому нічному небі, далеко від обридлих вогнів цивілізації і скупатися на світанку, коли небо пофарбовано в кольори висхідного сонця.

  • Куфонісі - рай для небагатьох щасливчиків.

Острів розташований навпроти містечка Макріяллос і він немов потопає в пісочних дюнах, які ведуть до пляжів з кришталево-чистою блакитною водою.

Друга назва острова - Левки (білий), в давнину він був важливим центром обробки пурпура і місцем врожаю морських губок.

Археологи знайшли на острові античний театр який добре зберігся, стародавні споруди і місця переробки пурпура. На жаль (чи на щастя, для збереження незайманої краси) на острів немає щоденних маршрутів. Єдиний спосіб дістатися до Куфонісі - це домовитися з місцевим жителем, який погодиться відвезти Вас в цей рай на своєму човні.

Підписка на розсилку