Німфопетра і легенда про прокляте весілля

Прямуючи на машині в Салоніки і звернувши з траси Егнатія на дорогу, що проходить через озера, ви натрапите на незвичайне місце - геологічний парк Німфопетра. Розташований всього в 25 хвилинах їзди від Салонік і в 20 хвилинах від затоки Стрімонікос убік Фракії, в однойменному селищі з 900 мешканцями, геологічний пам'ятник природи сконцентрував навколо себе багато сказань і легенд. Вражаючі кам'яні брили, що стоять в найхимерніших формах, мимоволі хвилюють уяву і змушують задуматися, як і чому вони опинилися тут, забуті в часі.

На перший погляд це скупчення скель, висотою 4 метри, скульптурні творіння вітру і природних явищ. Тим не менше, вже протягом століть, скелі оточені легендами про не складений шлюб.

За однією з версій, одного разу через це місце проходила весільна процесія. Мати нареченої, яка забула весільні кільця, зопалу прокляла процесію, в результаті чого всі її учасники скам'яніли назавжди. За іншою версією, мати прокляла власну дочку, коли та вийшла заміж без згоди батьків. Весільна процесія скам'яніла. З тих пір їх єдина компанія - вічність.

Незважаючи на настільки похмурі легенди, Німфопетра є улюбленим місцем молодят, що влаштовують тут весільні фотосесії, і одним з найбільш фотографованих в цілому, що не дивно - важко утриматися від спокуси відобразити ці незвичайні природні «декорації».

Втім, крім настільки заворожуючих нас легенд існує і наукове пояснення цього феномена. Кам'яні брили складаються, швидше за все, з вапняку, або, точніше, травертину, утворившись в результаті осадження карбонату кальцію з теплих вод. Тобто, мова йде про соляні стовпи, утворені струменями гарячої геотермальної води.

Відвідувачі Німфопетри мають можливість прогулятися по мощеним вуличкам, прокладеним серед дерев та каміння, відпочити в альтанці, насолоджуючись прекрасним видом, розслабитися і відчути незабутню атмосферу цього незвичайного місця, розташованого приблизно в 50 кілометрах від Салонік.

Підписка на розсилку