Отримання грецького громадянства дітьми, народженими в Греції або ті, які одержали вищу освіту

Багато іноземців за час проживання в Греції створили сім'ї і їх діти навчаються в грецьких школах, що свідчить про розвиток досить міцних зв'язків з країною. Діти в силу отримання грецької освіти, володіють мовою, осягають основи грецької культури, історії і традицій країни, внаслідок чого остаточно інтегруються в грецьке суспільство, відчуваючи себе громадянами Греції.

В інтересах такого роду іноземців і громадян третіх країн було видано закон № 4332/2015 з метою внесення змін до Кодексу про громадянство Греції та створення підстав для отримання грецького громадянства.

Необхідною умовою для подачі заяви про отримання громадянства Греції є наявність посвідки на проживання. Далі слідує успішне завершення дев'яти класів початкової і середньої школи або шести класів середньої школи. Період відвідування дитячого садка не береться до уваги. Успішне закінчення необхідних класів освіти підтверджується довідкою про навчання, яке надається компетентною службою Міністерства освіти.

Крім того, повнолітній іноземець, який постійно проживає в Греції на законних підставах і є випускником грецького вищого навчального закладу (ΑΕΙ) або навчального закладу середньої професійної освіти (ΤΕΙ), має право на отримання громадянства Греції, за умови наявності атестата про повну середню загальну освіту, виданого грецьким навчальним закладом. Заява про отримання грецького громадянства поряд з іншими необхідними документами подається іноземцем особисто в децентралізовану адміністрацію за місцем проживання до закінчення трирічного періоду з моменту закінчення ним вищого або середнього професійного навчального закладу.

Що стосується неповнолітніх дітей громадян третіх країн, то відповідно до закону № 4332/2015 дитина, народжена в Греції, отримує право стати громадянином країни, якщо виконуються наступні умови:

  • Дитина записаний батьками в перший клас грецької початкової школи і відвідує заняття належним чином під час подачі заяви про отримання громадянства;
  • Хоча б один з батьків проживав в Греції на законних підставах (тобто за наявності посвідки на проживання) протягом п'яти років до моменту появи дитини (якщо дитина була народжена раніше закінчення вищезгаданого п'ятирічного терміну, право подачі заяви про отримання грецького громадянства надається по завершенні десятирічного періоду легального проживання в країні одного з батьків);
  • Хоча б один з батьків проживає в країні на законних підставах і його вид на проживання відноситься до однієї з наступних категорій: довгостроковий вид на проживання, десятирічний вид на проживання, посвідка на проживання для іноземця, який отримав статус біженця або додатковий захист, вид на проживання другого покоління, спеціальне посвідчення співвітчизника, вид на проживання громадянина Європейського союзу, постійний вид на проживання для члена сім'ї громадянина Греції або громадянина Європейського союзу.

Джерело

Підписка на розсилку