25 березня в Греції - День Незалежності і Благовіщення

25 березня - подвійно радісний день для греків.

Перш за все, це найважливіше національне свято, річниця початку всенародного повстання проти чотирьохсотрічного турецького панування. Повстання 1821 року призвело до повного визволення Греції, а 25 березня пізніше стали відзначати як День незалежності. Напередодні свята на балконах вивішують біло-блакитні прапори, в містах проходять паради учнів і покладання вінків до меморіалів.

У сам день свята після ранкової церковної служби проходять масштабні військові паради, основний - на площі Сінтагма в Афінах.

У 1821-му році саме 25-го березня митрополит грецького міста Патри - Герман - благословив прапор грецького національного повстання проти османського ярма. Потім було ще 11 років кровопролитної боротьби, перш ніж Константинопольський мирний договір затвердив Грецію як незалежну державу. І все ж, незважаючи на те, що військове щастя для греків мало свої злети і падіння, саме 25-е березня прийнято вважати відправною точкою незалежності Греції.

Прапор, який освятив митрополит Герман, представляв собою біле полотнище з синім хрестом посередині. Незабаром він був прийнятий як офіційний прапор Греції, і в такому вигляді його досі використовує грецький військово-морський флот.

Весь же православний світ, який живе за григоріанським календарем, відзначає 25 березня двунадесяте свято Благовіщення Пресвятої Богородиці (Евангелізмос Теотоку). Це один з найрадісніших днів Великого посту. У свято Благовіщення православні греки готують рибу, навіть якщо день випадає на Страсний тиждень. За однією з грецьких традицій на Благовіщення діти залишають на гілочках дерев кольорові стрічки, найчастіше червоні, які ластівки вплітають в свої гнізда.

Джерело 1

Джерело 2

Підписка на розсилку