Великодні традиції в різних регіонах Греції

Великодні традиції в різних регіонах Греції

Великдень - одне з улюблених свят в Греції. Крім загальних православних традицій його супроводжують цікаві звичаї, прийняті в тій чи іншій області Греції.

У Македонії, наприклад, існує звичай класти пасхальне яйце біля ікон. Прибрати його господиня може тільки після першого дощу або блискавки. Таким чином, селяни «задобрюють» грози і повені.

У деяких селах трохи фарби, якою офарблювалися крашанки, наносять на домашню птицю, щоб «освятити» її і її потомство. Також не прийнято прати перед святом речі червоного кольору: вивішена біля будинку або на балконі тканина червоного кольору вважається поганим знаком.

Жителі міста Іеріссос в Халкідіках збираються у вівторок після Великодня. Найстарші жителі починають народні танці, потихеньку залучаючи всіх присутніх. Вони танцюють і співають великодні пісні, а закінчують місцевим танцем «Кангелевто», який нагадує про різанину турками 400 жителів Іеріссоса під час повстання 1821 року. Під час свята всім роздають каву, зварену в великому чані, великодні пироги-чуреки і яйця.

У Арахова на Великдень вулицями міста проносять ікону Святого Георгія, яку супроводжує хід з 500 осіб, одягнених у традиційний одяг. А пізніше проходять змагання в бігу між літніми жителями міста. Змагання починається біля церкви і закінчується на вершині пагорба.

У місті Лівадія після великодньої служби городяни запалюють святкові вогні і розводять багаття, на яких потім готують великодніх ягнят.

На острові Кіфнос існує звичай на головній площі встановлювати гойдалки, на яких гойдаються хлопці і дівчата, одягнені в традиційний одяг. Якщо молода людина качає дівчину або навпаки, це означає, що пара повідомляє всім про свої заручини.

На о. Сірос обидві конфесії - католики і православні - відзначають свято Воскресіння в один день.

А на о. Патмос, де апостолом Іоанном був написаний Апокаліпсис, в неділю Пасхи в церкві служать ще одну службу, на якій звістку про воскресіння Христа з Євангелія зачитують на 7 мовах.


 

Джерело

Підписка на розсилку