Олімпійські ігри

Сучасний світ багатьом зобов'язаний стародавній Греції. Це порівняно невелика держава справила величезний вплив на розвиток всіх сфер життя людини. Візьмемо, наприклад, міфи, які є відображенням життя людини, як в ті часи, так і сьогодні. Уявлення про світ - про людину, медицині, політиці, мистецтві, літературі - в глобальному масштабі зароджувалися саме в Греції.

Наближається чудовий час - час Олімпіади. Не будемо забувати, що і цими іграми Світ зобов'язаний Греції!

Історія древніх олімпійських ігор надзвичайно багата. Олімпійські ігри з'явилися в IX ст. до н.е. У ті часи грецькі держави розоряли один одного в нескінченних війнах. Іфіт, цар Еліди, прибув в Дельфи, щоб дізнатися у оракула, як йому, правителю маленької країни, вберегти свій народ від воєн і грабежів. Дельфійський оракул - його передбачення і поради вважалися абсолютно вірними - відповів Іфіту: "Потрібно, щоб ти заснував Ігри, угодні богам!"

Іфіт без зволікання відправився на зустріч з царем сусідньої Спарти, могутнім Лікургом. Очевидно, Іфіт був хорошим дипломатом, оскільки Лікург вирішив (а всі інші правителі погодилися з ним), що відтепер Еліда - нейтральна держава. Негайно ж Іфіт, щоб довести миролюбні устремління і віддячити богів, заснував атлетичні Ігри: вони повинні були проходити в Олімпії кожні чотири роки. Звідси і назва їх - Олімпійські.

Сучасні олімпійські ігри. Принципи, правила і положення Олімпійських ігор визначені Олімпійською хартією. Згідно з хартією Ігор Олімпіади «...об'єднують спортсменів-любителів усіх країн у чесних і рівноправних змаганнях. По відношенню до країн і окремих осіб не допускається ніякої дискримінації за расовими, релігійними або політичними мотивами...».

Підписка на розсилку