Порто Куфо, Сітонія

Якщо будете в Греції, обов'язково відвідайте Порту Куфо на Сітонії. Це цікаве місце на Халкідіках. Порто Куфо - це унікальний природний лиман, найбільший за розміром і найглибший в Греції. Цей природний порт, захищений самою природою від буревіїв і вітрів.

В силу свого стратегічного розташування цей лиман використовувався з глибокої давнини. Це був самий безпечний порт торонійців, римлян, притулок турецьких піратів і фашистських підводних човнів. Подорожуючи по Сітонії, ви дуже багато втратите, якщо туди не заїдете!


Отже, Порто Куфо, або «Κωφός λιμήν», або «Глухий лиман», згадував ще давньогрецький історик Фукідід. Назвали його так тому, що в ньому абсолютно не чути шум моря ззовні, затока швидше нагадує озеро.

Розміри Порто Куфо досить значні: максимальна довжина 1600 м, максимальна ширина 550 м, максимальна глибина 23 м, ширина входу близько 330 м. З моря вхід в лиман практично непомітний, тому на скелях навколо встановлено 2 маяка.

Самі скелі, що закривають вхід, мають висоту близько 100 м. В деяких місцях в скелях є печери, потрапити в які можна з моря. Одна з печер була місцем поклоніння богам ще з давніх часів, потім християни, щоб освятити місце, намалювали червоні хрести на стелі цієї печери. Зараз вхід в цю печеру практично недоступний.

Трохи південніше Порто Куфо знаходяться скелі самого південного мису Сітонії, які місцеві жителі називають Карталья. Це місце небезпечно для судноплавства і глибоководне.

У самому селищі є тихий піщаний пляж довжиною близько 1,5 км, вода чиста і хороше дно, але досить різко зростає глибина. Ще один пляж довжиною 250 м знаходиться не доїжджаючи Порто Куфо, але потрапити туди можна тільки на човні.

Ще тут достаток свіжої місцевої риби, яку тут же можна покуштувати в прибережних тавернах, не відходячи далеко від пляжу. Місцевих жителів тут зовсім небагато - близько 100 чоловік, їх основне заняття - рибна ловля і обслуговування туристів. Є кілька готелів в окрузі і невеликих апартаментів, зазвичай це затишні сімейні готелі.

Приїхавши на відпочинок в Халкідіки, не забудьте відвідати Порто Куфо, Сітонія!

Підписка на розсилку