Острів Евія

Острів Евія (або як його ще називають Евбея) - другий за величиною в Греції, своїми розмірами він поступається лише Криту. Евія входить до складу архіпелагу Північні Споради, а від материкової Греції відділяється протокою Евріпа. Саме цю протоку творить головну пам'ятку Евбеї - так звані «стоячі хвилі». Кожен прибувший на цей острів турист не упускає можливості помилуватися вражаючими уяву приливами і відливами. Перебіг протоки приблизно кожні п'ять годин змінює свій напрямок, і хвилі застигають. Цей феномен цікавив Аристотеля, але досі загадка «стоячих хвиль» Евії не розгадали.

Але цим причини привабливості острова не вичерпуються. Це незвичайний куточок суші, де гористий ландшафт не позначився на родючості ґрунтів. Яскраво-зелена рослинність покриває острів практично цілком, перетворюючи його в об'єкт мрій естетів. Один погляд на квітучі сади, спокусливі виноградники і пухнасті оливкові гаї пробуджує натхнення. Відпочинок на Евії - шлях до набуття справжнього смаку до краси.

Під курорт відведена лише невелика частина острова, де добре налагоджена туристична інфраструктура, - в основному це район Еретриї. В цілому ж Евія є гористою місцевістбю, що покрита лісами і поцяткована труднопроходимими дорогами. З іншого боку, любителям дикого відпочинку, повного пригод, ця сторона острова припаде до смаку навіть більше. Повертаючись до туризму, звернемо увагу на те, що Еретрія обрана для цих цілей неспроста. Тут з землі б'ють кілька джерел з приголомшливими цілющими властивостями. Вода в них містить сірководень і радон та активно використовується для SPA-процедур.

Острів Евія притягує відпочиваючих цілий рік завдяки комфортним кліматичним умовам. Літо тут спекотне, багате сонячними днями, а зима м'яка і волога. На півдні острова за рік випадає близько 500 мм опадів, а на півночі і в центральній частині - до 800 мм.

Погода на Евії в літні місяці сприяє пляжному відпочинку. Температура повітря в цей час піднімається до +33 °С, а вода прогрівається до 25 градусів. Взимку може похолодати до +13 °С - цей сезон більше сприяє прогулянкам.Головними курортами Евії вважаються Карістос та Еретрії. Обидва вони знаходяться в південній частині цього острова, де особливо розвинена туристична інфраструктура.

Каріатос наповнений комфортабельними готелями, розважальними закладами. Місцевий пляж порадує вас великою площею і всіма необхідними зручностями. Бухта Карістос знаменита своєю красою і широкими можливостями для морських розваг. Це привабливе місце не тільки для купання, але і для риболовлі та морських прогулянок на катерах або яхтах-маринах. З моря в цьому місці відкривається вражаючий вид на весь острів, де піщані пляжі перемежовуються з високими лісистими обривами.

В Еретрії знаходиться порт Евії. Це споконвічна культурна обитель не тільки острова, а й всієї Греції. З давніх-давен це місто асоціювалося з утворенням і філософією, адже школа Сократа була заснована саме тут. Шукачі історичної спадщини, цінителі мистецтва і античної архітектури знайдуть тут для себе багато цікавого. Відповідно, для численних туристів Еретрії передбачає висококлассниевозможності для проживання і дозвілля.

Відпочинок на острові Евія неодмінно сподобається любителям клубного життя - подібних закладів тут предостатньо. Деякі з них входять до світових рейтингів і часто згадуються в модних журналах. Місцеві клуби порадують вас оригінальними програмами, унікальними коктейлями, кращими ді-джеями.

Гористий ландшафт Евії розташовує до занять альпінізмом. Ваблять до себе вершини, заховані на висоті, іноді перевищує 1500 м, чекають на своїх підкорювачів. Особливою популярністю користуються гори Дірфій, Охи і Канділі.

Евбея є одним з пунктів винного туризму. Тут зосереджено чимало виноградників, які розташувалися на висотах від десяти метрів і вище. У минулі часи виноробством славилася лише південна частина острова, але після підключився і північ. Сьогодні в Евії виробляють сорти вин, відомі на весь світ.

 

Підписка на розсилку