Волос. Північна Греція.

Побудований всередині затоки біля підніжжя гори Піліо (Земля Кентаврів), місто-порт Волос - це найбільший експортний центр Фессалії, а так же політичний і економічний центр префектури, з населенням близько 200 000 жителів. Крім того, це найбільший в країні сільськогосподарський регіон і найважливіший промисловий центр. Міський порт забезпечує сполучення з Європою, Близьким Сходом та Азією. Волос є одинм з найбільших комерційних портів Греції, а також має активний графік щоденного морського повідомлення не тільки з островами Спорад: Скіафос, Скопелос і Алоніссос, але і з такими островами, як Лімнос, Лесбос, Хіос і Скірос.


Це місто розташоване практично посередині між двома найбільшими грецькими містами: Афінами (326 км) і Салоніками (215 км)

Волос був заснований в середині 19 століття, і є одним з новітніх грецьких міст, з абсолютно не характерним для Греції, великим відсотком сучасних будівель, велика частина яких була побудована після катастрофічного землетрусу 1955 року.

Економіка міста базується на промисловості, торгівлі, а також на сфері туризму і послуг.

В даний час, це дуже жваве і динамічно-розвинене місто. Тут розташований головний Університет Фессалії, один з найважливіших в країні, що організує безліч наукових конференцій, виставок, великих культурних і наукових заходів.

На головній набережній міста розташована величезна кількість кондитерських, кафе-барів, ресторанів і закусочних (мезедополіес), і це найулюбленіше місце місцевих жителів для здійснення пообідніх або вечірніх прогулянок. Прилеглі до неї вулиці також представляють інтерес, оскільки вони завжди повні людей і де так чітко відчувається подих життя.

Міський Муніципалітет також доклав чимало зусиль, щоб трансформувати місто в приємне для піших прогулянок, з безліччю пересічних мощених вулиць.

Волос, також представляє інтерес з точки зору культури. У місті розташовується Археологічний музей, що містить експонати, знайдені під час розкопок, що проводяться в околицях, і датуються бронзовим століттям і елліністичним періодом. Муніципальна галерея також становить інтерес. Вона розташовується в міській ратуші, а її експонати - це твори мистецтва живопису і скульптури сучасних грецьких художників.

Історія та Міфологія

Волос - це найдавніше місто-порт, звідки впродовж багатьох років в далекі моря та океани відправлялися кораблі свого плавання. Один з яких, назавжди увійшов в історію міста і всієї Еллади, більш того, він став знаменитим на весь світ. Це корабель аргонавтів - Арго. Саме з Волоса знамениті аргонавти, в числі яких був Геракл, вирушили в Колхіду шукати золоте руно.

Зі славною історією міста Волос пов'язані не тільки легенди про людей, а й ... напівлюдей.

Згідно міфології, саме тут, в горах Піліо, жили Кентаври - напівлюди-напівконі паслися в Волосі, а й їх буйну вдачу і нестриманість, не раз доставляли проблеми двоногим мешканцям древнього міста.

Підписка на розсилку