Розсилка

Підписка на розсилку

Греція шукає нафту на Керкірі, Криті та Кітирі, щоб поповнити бюджет країни

Греція шукає нафту на Керкірі, Криті та Кітирі, щоб поповнити бюджет країни.

Як повідомив генеральний директор нафтових і газових ресурсів країни (ΕΔΕΥ) Янніс Бассіас, Греція почне відкривати нові наземні області для розвідки родовищ у 2018 році.

Район Гревена (північ Греції), розташований недалеко від маршруту Трансадріатичного трубопроводу (TAP), стане одною із перших ділянок, призначених для відкриття, повідомив Бассіас.

Греція, в останні кілька років переживає серйозну боргову кризу й отримує підтримку з боку Євросоюзу та МВФ, що обчислюється в мільярдах євро, намагається відновити зусилля з пошуку вуглеводнів як на суші, так і на шельфі і, можливо, зменшити свою залежність від імпорту енергоресурсів.

Минулого тижня грецька компанія Energean підписала договір оренди з урядом Греції на розвідку і розробку нафти та газу в регіоні Етолоакарнаніа, на заході Греції. За словами Бассіаса, нове наземне і морське буріння почнеться через два роки, якщо сторони подолають всі бюрократичні перепони.

Генеральний директор ΕΔΕΥ висловив упевненість в тому, що більш стабільні ціни на нафту та більш стабільний політичний клімат у Греції, будуть залучати зацікавлені сторони для решти 17 з 20 ділянок в Іонічному морі і південному Криті.

Також для EDEYA представляє інтерес область між Критом і Пелопоннесом. Крім того експерти та зацікавлені концерни придивляються до південної частини о. Кітира. Де проводяться тривимірні сейсмічні дослідження (сучасна георозвідка родовищ нафти), і вже виявлені характерні ознаки, що викликали інтерес учених.