Свята гора Афон

Свята гора Афон - це найбільший у світі осередок православного чернецтва, шанований як земний Уділ Богородиці. Афон - це одне з місць, що постійно випромінює невидиме духовне сяяння.

Афон - півострів, увінчаний однойменною вершиною гори. Це місце безперестанних молитов Богу. На території унікальної чернечої республіки, населення якої представлене виключно чоловіками, розташовані 20 монастирів і 12 скитів.

Свята гора Афон є центром православного світу, осередком його безцінного багатства. У монастирях Афона зберігаються рукописи та ікони, мощі та реліквії святих (у тому числі частина мощей Івана Хрестителя й останки Марії Магдалини), і навіть частина хреста, на якому розіп'яли Ісуса.

Існують різні легенди та міфи, що пояснюють походження назви «Афон». Але тільки дві легенди отримали повсюдне поширення. Згідно з однією з них, в дуже давні часи сталася війна за володіння горою Олімп між богами-олімпійцями і напівбогами-титанами. І під час цієї війни міфічний фракійський гігант Афон кинув камінь у Посейдона. Камінь упав у води Егейського моря і перетворився на півострів Афон. А інша легенда свідчить, що Посейдон в смертному бою переміг Афона і поховав його під горою в море. І ця гора отримала свою назву на честь хоробро загиблого гіганта.

Назву «Свята Гора» Афон офіційно набув у грамоті імператора Олексія Комніна монастирю Велика Лавра (1144 рік): «Відтепер називатися Афону Святою Горою завжди». А християнський переказ оповідає про події давніх часів, коли Діва Марія з апостолом Іваном Богословом подорожувала на кораблі, який бурею прибило до берега Афона. Богородицю так вразили краса цього місця і сприятливий клімат, що вона попросила у Бога півострів собі на спадок, як своє земне пристановище. З тих пір Афон також вважається «садом» Богородиці, пристанню для бажаючих врятуватися.

Свята гора Афон притягує паломників зі всього світу, передовсім як твердиня Православ'я. Благословений Афон - це місце тисячолітнього подвига монахів, які зберегли до сьогоднішнього дня і передають істинну Православну віру в першозданній чистоті.

Для всіх, хто бажає бути ближче до святих місць Греції, Святому Афону або просто хоче мати нерухомість у спокійному місці вдалині від шуму мегаполісів, жити наодинці з природою, фахівці Grekodom Development готові запропонувати об'єкти нерухомості на будь-який смак.

Підписка на розсилку