Розвиток ринку нерухомості в м. Салоніки в 2018 році

Ангелос Пасалідіс, Президент Асоціації ріелторів м. Салоніки, оцінює, що прихід іноземних інвесторів у порт м. Салоніки і аеропорт міста зробив місто інвестиційною «мішенню» для іноземних підприємців, які проявляють особливий інтерес до покупки нерухомості з метою експлуатації. Він заявив, що 2018 рік стане роком відновлення реконструкції.

«Салоніки мають чудове геополітичне положення, але протягом низки років місто було покинутою точкою на мапі. Інвестори нерухомості на міжнародному рівні стежать за тим, що відбувається, де буде зростання і де будуть з'являтися нові робочі місця в найближчі роки. Розвиток порту і аеропорту, а також продаж залізничної компанії-оператора, поставили Салоніки в десятку кращих міст на Балканах, в Європі та Ізраїлі», - заявив пан Пасалідіс.

Він додав, що в минулому році, вперше після десятиліть бездіяльності, в Салоніках був відзначене динамічне зростання попиту на об'єкти розміщення та окремі будівлі, не тільки в центрі, але і в новому західному в'їзді в місто. «Цей район, новий західний в'їзд, почав розвиватися, але потім настала криза, і розвиток призупинився. У 2017 році, за межами частини історичного центру, інтерес значно зріс до цього району, де на сьогоднішній день інвестор може придбати нерухомість площею в 1200 кв.м за 400,000 євро і додає, що пожвавлення попиту на нерухомість в 2017 році довелося на історичний центр міста, набережну, район університетів, район над вулицею Егнатія і вулицею Святого Димитрія, а також, як було згадано вище, в районі західного в'їзду в місто.

Хто купує нерухомість у Салоніках?

50% греки і 50% (вражаючий відсоток) - іноземці. З 2017 року спостерігається значне зростання попиту, на першому місці, принаймні, до минулого року, перебувають громадяни Росії, далі йдуть ізраїльтяни. Є також іноземні покупці, які купують нерухомість з більш низькою вартістю (15.000-30.000 євро), такі як болгари, серби. За словами пана Пасалідіса, купівля нерухомості в місті зацікавила останнім часом і арабів, хоча цей інтерес в даний час знаходиться на дуже ранній стадії.

Спостерігається дефіцит бюджетних пропозицій під короткострокову оренду і розміщення їх на порталах.

Що стосується розробки платформи короткострокової оренди Airbnb і її впливу на ринок нерухомості в Салоніках, пан Пасалідіс вказує, що в даний час існує брак такої нерухомості, але «в цій сфері був розроблений дуже хороший інвестиційний продукт, а саме, фрагментація великих об'єктів на більш дрібні. Давайте розглянемо випадок об'єкта з площею в 250 кв.м у центрі міста, проданий за 150.000 євро. Розділивши його на невеликі апартаменти, з невеликими вкладеннями в ремонт і інтер'єр, меблі+техніка, ця нерухомість може приносити дохід до 4000 євро на місяць. Коефіцієнт економічної ефективності вражає».

2017 рік був хорошим роком для великих міських центрів і туристичних районів завдяки Airbnb, водночас як так звані «хороші» передмістя страждають від наслідків фіктивного оподаткування, положень про поставлений дохід і трансфертних витрат.

Що стосується цін, в 2017 році невеликі квартири, придбані з метою їх експлуатації, наприклад, через Airbnb, показали зростання цін («в історичному центрі м. Салоніки і їх вартість становить 400-500 євро/метр, а сьогодні ціна не нижче 700 євро/кв.м), у той час як ціна великої нерухомості стабільна. «Ціни більше не можуть падати і далі, вони вже і так продаються за вартістю будівництва», - заявив пан Маноменідіс, і висловив думку, що в 2018 році ринок нерухомості буде активно рости.

Підписка на розсилку