Греція не потребує програми порятунку

22 червня відбулося засідання Єврогрупи щодо Греції, де обговорювалося питання кредитування. Єврогрупа ухвалила рішення про те, що третя програма фінансової допомоги стане для Греції останньою. Про це повідомив глава групи Маріо Сентено. Були обговорені і пільгові умови, які почнуть діяти після закінчення програми. Початок погашення кредиту було відкладено ще на 10 років. Так що виплачувати борг країна почне тільки з 2033 року. А Афіни також отримають додатково € 15 млрд в якості резерву.

Важливий момент в історії

Закінчення програми фінансової допомоги багато значить не тільки для Греції, але і для всієї Єврозони. Воно підтверджує, що кардинально новий курс в економіці країни виявився успішним. Греція змогла твердо «встати на ноги», а Афіни більше не отримають кредитів від Європи. Це важливий історичний момент, після якого очікується стабілізація курсу валюти і загальної фінансової ситуації.

Греція позитивно відреагувала на домовленості

На зустрічі міністрів фінансів країн Єврозони, що проходила напередодні зустрічі групи, також обговорювалися подальші дії щодо Греції після закінчення програми фінансової допомоги. Представники Німеччини наполягали на жорстких умовах для надання послаблень. Міністр фінансів Греції Евклідіс Цакалотос підкреслив, що протягом останніх 8 років громадяни Греції переживали непростий час. Почасти і тому прийняті домовленості дуже важливі для його країни. За його словами, тепер греки повинні відчути позитивні зміни в своєму фінансовому становищі.

*Нагадаємо, що Греція отримує фінансову допомогу від Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду (МВФ), починаючи з 2010 року. В кінці серпня закінчується термін третьої програми порятунку країни від банкрутства. Останній фінансовий пакет, отриманий греками, був узгоджений у 2015 році. Його розмір склав € 86 млрд.

Урядом Греції протягом 8 років приймалися дуже непопулярні реформи. На викликані ними ряд обмежень громадяни країни реагували неоднозначно. Але тепер нарешті всьому цьому прийде кінець, оскільки на даний момент економіка країни знову зростає, а експерти прогнозують хороші перспективи для подальшого розвитку Греції.

Підписка на розсилку