Для 5 грецьких островів зберегли пільги на ПДВ

З початку 2018 року Греція вирішила планомірно збільшувати розмір податку на додану вартість для 27 своїх островів. Раніше він був на 3% нижче, ніж на материковій частині країни. Це викличе підвищення вартості лікарських препаратів, книг і журналів на 1,5%, продуктів харчування - на 4%, сигарет, алкоголю, палива і одягу – на 6%. Щоб полегшити ситуацію, грецький Мінфін пообіцяв переглянути транспортні витрати, щоб втрати остров'ян були не настільки істотними.

Пільги на ПДВ для Хіоса, Самоса, Коса і Лероса

Однак ситуація з підвищенням ПДВ зовсім негативно могла б відбитися на п'яти островах – Лесбосі, ​​Хіосі, Самосі, Косі і Леросі.

На початку року уряд вирішив ввести для цих територій нову ставку з 1 липня 2018 року. Але тепер воно знову змушене робити відстрочку.

Місцеві жителі та підприємці стали направляти численні скарги і прохання зберегти пільгову ставку податку на додану вартість, яка майже на третину нижче, ніж на материковій частині країни. Грецький уряд вирішив піти назустріч суб'єктам підприємницької діяльності з п'яти островів Егейського моря, які найбільше постраждали від мігрантів, і продовжити допоміжну соціальну компенсацію для них до кінця року.

Про це повідомив Алексіс Ципрас, прем'єр-міністр Греції, після завершення саміту Європейського Союзу, який відбувся 6 липня 2018 року в столиці Бельгії. Прем'єр-міністр пообіцяв тримати ситуацію під особистим контролем.

Відповідну інформацію оприлюднили на наступний день, 7 липня 2018 року, в урядовій газеті. Там повідомлялося, що пільгова ставка на п'яти островах буде використовуватися до 31 грудня 2018 року. А для всіх островів в акваторії Егейського моря з початку 2018 року Греція дала згоду на припинення застосування зниженого ПДВ, за допомогою зміни договору з міжнародними кредиторами (в нього були включені додаткові пункти).

Підписка на розсилку