Кіпр: зміни в програмі отримання Громадянства

У травні 2018 року уряд Кіпру скоротив кількість квот на видачу громадянства за програмою інвестування. Тепер річна цифра не повинна перевищувати відмітку 700. Про це повідомили на конференції The 3rd Cyprus Citizenship & Residency by Real Estate Investment Summit, яка відбулася в місті Лімассол.

Під цифрою 700 мається на увазі тільки кількість основних заявників без обліку їхніх дружин, дітей і батьків. За словами спеціалістів приводів для хвилювання у зв'язку з обмеженням кількості заявок немає, оскільки ще ніколи ця цифра не досягала ліміту.

Також окрім цього були оголошені деякі зміни, що стосуються програми. Деякі з них вступили в силу зовсім нещодавно. Наприклад, для бажаючих отримати громадянство за програмою для інвесторів був введений і Кодекс поведінки (Code of Conduct) – перелік правил, що регулює процес доступу до інформації відносно програми. Дозвіл надавати дані послуги буде видано тільки певному списку компаній. Ця зміна в програмі вступила в силу тільки з 1 серпня.

Процес отримання громадянства за інвестиції був ускладнений владою Кіпру введенням платної процедури due diligenc. Вона дасть максимально повне надання уяви про кожен об'єкт фінансування (з урахуванням ризиків можливих складностей). Актуальність інформації, отриманої в ході due diligenc, складає 30 днів.

Благонадійність інвесторів

Перевіряти потенційних майбутніх громадян будуть ще й на благонадійність. Причому – досить строго. Раніше це було завдання Банку Кіпру. Зараз же з цією метою планується залучати сторонні організації.

Нагадаємо, що учасники програми повинні володіти нерухомістю, вартість якої перевищує півмільйона євро, а також фінансувати в бізнес більше двох мільйонів євро. Всі заявки тепер будуть розглядатися не три місяці, як було раніше, а до півроку.

Отримання паспорта

Також у цьому році почалося ліцензування компаній, які будуть посередниками в процесі оформлення паспорта. Так, із початку серпня його можна отримати, тільки звернувшись до ліцензованого агента. Контролювати і вести облік діяльності в даній галузі покликаний Комітет з нагляду і контролю. Це новий орган, який був створений саме з цією метою. Очікується, що там будуть працювати співробітники Організації сприяння інвестиціям, а також працівники МВС і Міністерства фінансів. Крім інших обов'язків, вони також будуть контролювати, як інвестори дотримуються вимог декларації, яка регулює процес надання послуг компаніями-посередниками.

Продаж придбаної нерухомості

Раніше право продавати придбане житло інвестори отримували після трьох років після підписання договору. Цей термін не змінився, але його відлік буде вестися від початку будівництва нерухомості.

Підписка на розсилку