Греція: «Золота віза» для інвесторів стане доступніше

Греція вже достатньо давно пропонує вигідні візові умови для інвесторів, які готові вкладати в економіку досить чималі суми грошей. Таким чином всі залишаються у виграші: країна отримує необхідні для неї ресурси, а бажаючі їх вкласти  можливість подорожувати і комфортно проживати в країні, що розвивається, насолоджуючись красою грецької природи.

З кожним роком Греція модифікує і покращує умови програми, залучаючи все більше і більше учасників із усього світу. Незабаром великі інвестори з країн, що не входять до Євросоюзу, можуть розраховувати на можливість отримання візи до Греції на ще більш вигідних умовах. Це стане реальним завдяки поправці, яку прийняв Парламент Греції. Її представило Міністерство міграційної політики. Тепер список осіб, які готові зробити великі внески в економіку і таким чином отримати посвідку на проживання, буде розширено. До нього увійдуть бажаючі інвестувати понад 400 тис. євро. Натомість, їм буде виданий документ, який дає заявникові право разом із сім'єю перебувати протягом п'яти років на території Європейського Союзу.

Ця сума буде враховувати всі вкладення в нерухомість або в фірми, головний офіс яких знаходиться в Греції. Подати заявку на даний тип візи, володіючи облігаціями (державними або корпоративними) і акціями, теж можна, якщо загальна їх сума перевищує 800 тис. євро. У будь-якому випадку, наявність засобів ніяким чином не гарантує отримання візи або громадянства. Всі рішення, як і було раніше, будуть прийматися Департаментом міграційної політики Греції.

Мають бути виконані такі умови:

  • Інвестиції не менше 400 000 євро в компанію, розташовану в головному офісі або в штаб-квартирі в Греції (за винятком портфельних інвестиційних компаній і компаній по інвестиціях у нерухомість).
  • Інвестування мінімум 400 000 євро в інвестиційну компанію з нерухомості, призначену для інвестування виключно в Грецію, шляхом придбання акцій в збільшенні акціонерного капіталу.
  • Інвестування не менше 400 000 євро в бізнес-холдингову компанію для придбання акцій виключно в компаніях, заснованих або розміщених у Греції.
  • Придбання державних облігацій Греції з місцевої кредитної установи, на суму мінімум 400 000 євро з терміном погашення не менше трьох років.
  • Розміщення мінімум 400 000 євро в терміновому депозиті в грецькій кредитній організації (Банку) на фіксований термін не менше 12 місяців з фіксованим замовленням на продовження.
  • Інвестиції в акції вартістю не менше 400 000 євро в альтернативній інвестиційній корпорації, створеній у Греції або в іншій країні ЄС, ціллю якої є інвестування виключно в нерухомість у Греції при певних умовах.
  • Інвестувати мінімум 800 000 євро в акції, корпоративні облігації або державні облігації Греції, що торгують на регульованих ринках..

За словами генерального директора Enterprise Greece Еліаса Афанасіу за декілька років кількість заявок на візи стрімко стрімко збільшилася. Якщо раніше ця цифра складала 400 бажаючих на рік. То зараз щоденно близько 50 людей подають заяви на отримання візи. А загальна сума інвестицій заявників перевищує 1,5 млрд євро.

За словами Еліаса найбільший інтерес до так званої «золотої візі» виявляють представники азіатських і арабських країн. Усього за час існування програми (з 2012 року) було затверджено і видано понад 5000 віз.

В останні роки спостерігається посилення інтересу до подібних програм у різних країнах. Влада Греції старанно працює над тим, щоб обидві сторони отримували вигоду від такої співпраці. Саме тому в програму отримання візи для інвесторів за спрощеною схемою з кожним роком вносяться поліпшення і зміни умов.

Підписка на розсилку