Греція поставила крапку в програмі допомоги

Грецький уряд ухвалив остаточне рішення про вихід країни з програми допомоги, яка була інійійована в рамках домовленості з іншими державами ЄС. Нагадаємо, що на користь Греції тільки в цьому місяці був зроблений останній транш в розмірі 15 млр євро. Значна фінансова допомога від Євросоюзу допомогла їй впоратися з економічною кризою, яка стартувала у 2009 році через те, що платники податків стали масово ухилятися від обов'язкових платежів на користь держави.

Поточна економічна ситуація

Як свідчать останні звіти Міністерства фінансів, перше півріччя поточного року завершилося з позитивним сальдо, відповідно доходи в державний бюджет стали перевищувати витрати. Досягти позитивної динаміки вдалося тільки завдяки сукупності жорстких заходів для економії фінансових коштів і допомоги від ЄС. У результаті в країні були вирішені головні проблеми, які призвели до кризи, - це дефіцит державного бюджету і торгового балансу.

Закінчення кризи в країні

На початку літа про закінчення кризи в країні повідомив європейський комісар П'єр Московісі. Він також зазначив, що в даний час південно-європейська держава має стабільну економіку з потенціалом до подальшого динамічного зростання.

У Національному банку Греції, однак, не поспішають радіти поточним досягненням, а впевнені, що ще багато чого доведеться зробити, щоб закріпити стабільність. Міністр праці відзначає 6% падіння рівня безробіття в останні 36 місяців. Зараз все більше людей успішно працевлаштовуються.

За прогнозами Мінпраці, через рік безробіття знизиться ще на 8-9% і досягне рівня в 18%. Що можна буде вважати відмінним результатом в порівнянні з показниками в період кризи. Разом з виходом з програми країна повинна створити і резерв ліквідності. Для цього будуть проведені пенсійні скорочення і збільшені податки.

Підписка на розсилку